Matovič: Kuciak zomrel preto, lebo robil robotu, ktorú mala už dávno robiť polícia

Poslanci hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) vyjadrujú úprimnú sústrasť rodinám Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Tibora Gašpara vyzvali na odstúpenie.

Podľa predsedu OĽANO Igora Matoviča je vražda investigatívneho novinára a jeho priateľky výsledkom atmosféry, ktorú dlhodobo vytváral predseda strany Smer Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák za výraznej pomoci policajného prezidenta Tibora Gašpara. „Neustále útoky na novinárov, očierňovanie, navodzovanie atmosféry, že novinári sú protislovenské prostitútky a nepriatelia štátu. Po dnešnom dni môžeme skonštatovať, že tak ako má Mečiar Roberta Remiáša, takisto má dnes Fico Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú,“ uviedol Matovič.

Igor Matovič zároveň upozornil na novinársku činnosť reportéra Aktualít J. Kuciaka, ktorý sa venoval najmä politikom a osobám blízkym strane Smer. „Keď sme sa pozreli na jeho činnosť a to o čom písal, vieme si urobiť obraz, komu ležal v žalúdku. Bašternák, Výboh, Gašpar, Kaliňák, Glváč, Počiatek a ďalší. Drvivá väčšina článkov patrila pánovi Kočnerovi a jeho obchodom. Niekto si povie, že by sme sa nemali vyjadrovať k tomuto prípadu a len čakať na výsledky vyšetrovania polície. No výsledkom práce slovenskej polície je to, že jej dôveruje najmenej ľudí v Európskej únii,“ povedal Matovič a pokračoval: „Ján Kuciak zomrel preto, lebo robil robotu, ktorú mala už dávno robiť polícia. Chceme preto vyzvať Roberta Kaliňáka a Tibora Gašpara, aby okamžite opustili svoje funkcie a zabezpečili tak nezávislé vyšetrovanie prípadu,“ vyjadril sa Matovič s tým, že súčasný minister vnútra a policajný prezident negarantujú nezávislé vyšetrovanie, pretože sú v evidentnom konflikte záujmov, keďže Kuciak o nich často písal.

Matovič pozval všetkých čestných ľudí na Pietny pochod na pamiatku Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, ktorý sa bude konať v stredu 28.2.2018 o 16:00 hod. so začiatkom na námestí SNP a bude pokračovať pred bytový komplex Bonaparte. „Práve tam je totiž mafiánske hniezdo tých, o ktorých Ján Kuciak písal,“ dodal líder obyčajných.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program