Mlátiť deti obuškami a zobrať satelity. Kaliňák chce byť populárny aj u Kotlebovych voličov

„S pohoršením, nechuťou a ľútosťou reagujem na ministra vnútra Roberta Kaliňáka, človeka, ktorý 10 rokov sedí na ministerskej stoličke, 6 rokov je priamo zodpovedný za rómsku problematiku, šéfuje polícii, hovorí o kriminálnikoch, pričom už dávno stratil morálne právo niekoho kritizovať. Vodu káže, víno pije. Napriek tomu včera spolu so svojím podriadeným policajným prezidentom Tiborom Gašparom opäť bojovali o popularitu a hlasy voličov dávno známou rómskou témou.

Mlátiť deti obuškami a zobrať satelity. Gratulujem Kaliňákovi za to, aké opäť priniesli nápady pre Slovensko. Osloví nimi Kotlebovych voličov, no od ministra vnútra očakávame riešenia. To, že je kriminalita v osadách prítomná, vie každý. Každý z nás dokáže nadávať, pohoršovať sa a ukazovať prstom. Na riešenia má Robert Kaliňák spolu so splnomocnencom vlády pre rómske komunity Ábelom Ravaszom 380 mil. EUR, ktoré zrejme nedokážu použiť tak ako majú. Kaliňákove nápady možno potešia agresívnych násilníkov a prívržencov Kotlebu, no kriminalitu v rómskych osadách nevyriešia. Naháňať deti, ktoré sa kúpu v potoku obuškami, za priestupok zobrať zo zhrdzavených a deravých striech polorozpadnutých chatrčí satelity v nádeji, že sa vďaka tomu kriminálnici spamätajú, je smiešne.

Riešenia sme Kaliňákovi priniesli na podnose – rómske občianske hliadky, ktoré fungujú ako prevencia kriminality aj ako pomoc polícii pri jej odhaľovaní. Keď som odišiel z úradu, prestali fungovať, zamrzli a dnes ich musíme opätovne spúšťať, lebo sme zistili, že to malo zmysel. Za ten čas sme mohli chrániť všetkých ľudí žijúcich v osadách a ich blízkosti. Zaspali a včera sa zobudili. Zrazu zistili, že v osadách sú úžerníci, ktorí bohatnú na najväčšej chudobe. Podľa Kaliňáka sa úžerníkom darí, svoj biznis dokážu robiť už aj legálne. Všetci to vieme, že úžerníci sú v osadách desaťročia, ale 10 rokov je tu už aj minister Kaliňák. Mohol sa postarať o to, aby úžerníci museli dokazovať svoj majetok, ktorý nie je v zhode s dosiahnutým príjmom. Každý vie, kto si postavil v osade najväčšie vily a napriek tomu, že nepracuje sa vozí sa na luxusných vozidlách. Ako k tomu majú prísť slušní ľudia?

Základom je vzdelávanie a to už od škôlky, výchova a prevencia kriminality. Téma je závažná, všetci si to uvedomujeme, je potrebné hľadať riešenia, no naša vláda opäť dokázala, že je unavená, neschopná a jediným jej cieľom je udržať sa pri moci za každú cenu. Svojím vyhlásením sám minister vnútra Robert Kaliňák podnecuje napätie medzi Rómami a majoritou. Namiesto toho, aby sa snažil o racionálne riešenia konfliktov, elimináciu kriminality a podporu slušných ľudí, vyvoláva strach, napätie a agresivitu. S týmto rozhodne nemôže žiadny slušný človek súhlasiť.

Všetci očakávame od vlády, že nie len Srbi, Ukrajinci a Rumuni, ale aj dlhodobo nezamestnaní v osadách začnú pracovať a tvoriť hodnoty pre Slovensko. Svoje príjmy legálne nadobudnú a zdania. Rómovia môžu byť prospešní, vláda však robí všetko preto, aby sme naďalej mnohým doživotne platili sociálne dávky.

Smer-SD spolu s Robertom Kaliňákom postupne končí, vedia to a vymýšľajú stratégie ako sa udržať pri koryte, tak si spomenuli na Rómov v osadách a možno ich len chcú biť obuškami, aby sa zapáčili Kotlebovym voličom. Chcem vyzvať ľudí, aby nepodľahli manipulácii Roberta Kaliňáka a Smeru. Pripomínam, že doteraz im hlasy z rómskych osád vyhovovali.“

Peter Pollák – člen Tieňovej vlády a expert hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) na rómsku problematiku

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program