NAJVÄČŠÍM REFORMNÝM KROKOM TEJTO VLÁDY V ZDRAVOTNÍCTVE JE TOALETNÝ PAPIER PRE KAŽDÉHO PACIENTA

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) je sklamané z toho, že vládna koalícia nepodporuje stratifikáciu nemocníc, a potrebná reforma zrejme opäť ostane iba na papieri.
“Reformný plán špecializácie nemocníc, ktorý sľuboval premiér Peter Pellegrini a ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, mal podporu zdravotníkov a neodmietala ho ani opozícia. Po malých úpravách a zadefinovaní maximálnych čakacích lehôt mohol mať zelenú naprieč politickým spektrom.

O pár mesiacov prejde ďalšie volebné obdobie a pre systémové zmeny v zdravotníctve sa opäť nič neurobí. Obnovu postelí a rozdávanie hygienických balíčkov nepovažujeme za veľký počin,” vyjadril sa tieňový minister zdravotníctva za OĽANO Marek Krajčí.

“Vláda týmto ukazuje, ako jej nezáleží na pacientoch a zdravotníkoch. Slovensko si zaslúži vládu, ktorá je pripravená prevziať rezort zdravotníctva a od nástupu do funkcie bude presadzovať nevyhnutné systematické zmeny, ktoré budú znamenať lepšiu, dostupnejšiu a kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť,” dodal Krajčí.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program