Návrh kotlebovcov o vypustení trestných činov extrémizmu považujeme za drzý a nemiestny

Skupina poslancov z ĽSNS predložila na schôdzu zákon, v ktorom navrhuje vypustiť z trestného zákona všetky paragrafy obsahujúce trestné činy extrémistického charakteru. “Znamená to, že by ľudia mohli verejne klamať, šíriť dezinformácie či hoaxy, alebo aj popierať holokaust”, hovorí poslanec Peter Pollák ml. (OĽANO).

“Nemôžeme popierať holokaust, ale zároveň sa skrývať za demokraciu. Nemôžeme sa verejne vyjadrovať ako extrémisti, ale zároveň bez postihu. Nemôžeme mať extrémistické prejavy, ale zároveň nepodnecovať k nenávisti. Navzájom sa to vylučuje!” dodáva Pollák.

Zastupujúci predseda ľudskoprávneho výboru NR SR tiež dodal, že šírenie dezinformácií a klamstiev môže viesť nielen k násiliu v spoločnosti, ale aj k ohrozeniu životov a zdravia obyvateľstva počas pandémie.

V tejto súvislosti Pollák poukázal na zavádzajúcu informáciu, ktorú nedávno publikoval Marian Kotleba. Išlo o status ohľadne úmrtia ženy z Banskej Bystrice, ktoré klamlivo pripísal očkovaniu. Na tento hoax musela upozorniť aj polícia.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program