O funkciu generálneho riaditeľa RTVS zabojuje 8 uchádzačov. Čekovský očakáva profesionálnejšiu a transparentnejšiu voľbu ako v minulosti

Poslanci Výboru NR SR pre kultúru a médiá otvorili doručené prihlášky kandidátov na generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska. O funkciu napokon zabojuje 8 uchádzačov. Podklady ku kandidatúre na parlamentný výbor doručili Peter Badáč, Tibor Búza, Ivan Golian, Peter Jankú, Ľuboš Machaj, Jaroslav Rezník, Vladimír Seman a Daniel Živica.

Predseda mediálneho výboru Kristián Čekovský (OĽANO) považuje za kľúčové, aby kandidáti čo najlepšie odprezentovali svoje projekty na verejnom vypočutí. Zúčastnia sa ho aj odborníci z oblasti médií, kultúry, zástupcovia menšín, cirkví, či tretieho sektora, kandidátom budú môcť klásť otázky a následne stanovisko k jednotlivým kandidátom poskytnú poslancom. „Dôležité je, že v koalícii je dohoda na tom, že voľba generálneho riaditeľa RTVS bude verejná. Výber tak bude výrazne profesionálnejší a transparentnejší, ako v minulosti,” zdôraznil Čekovský.

Poslanec Robert Halák (OĽANO) si myslí, že do voľby sa prihlásilo viacero kvalitných kandidátov. „To je dôležité aj pre nás poslancov, aby sme následne zvolili kandidáta, ktorý verejnoprávne médium posunie dopredu. Občania si zaslúžia modernú a kvalitnú RTVS.”

Pre poslankyňu Moniku Kozelovú (OĽANO) je v procese voľby dôležitá aktívna účasť odbornej verejnosti. „Zriadili sme poradnú komisiu, čo sa stalo prvýkrát pri voľbe generálneho riaditeľa RTVS. Jej zloženie je vysoko profesionálne a rozhodne budeme prihliadať na odporúčania členov tejto komisie.”

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program