Obmedzenie nedeľného predaja je podľa poslancov OĽANO krok dobrým smerom

Poslanci hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Richard Vašečka a Anna Verešová vítajú rozhodnutie spoločnosti COOP Jednota v Trnavskom kraji iniciatívne zavrieť v nedeľu ich maloobchodné predajne. Zároveň súhlasia s názorom ich predstavenstva, že by prospelo, ak by boli takto zatvorené v nedeľu všetky obchody na Slovensku.

“Oceňujem rozhodnutie tohto veľkého zamestnávateľa, ktorý okrem mnohých iných dôvodov uvádza aj problém nájsť dobrého pracovníka do obchodu, nakoľko mnohí odchádzajú práve preto, že musia pracovať v nedeľu. Nečudujem sa tomu, veď práca počas víkendov vplýva na vzťahy v rodinách a tiež na zdravie zamestnancov. Pri svojej poslaneckej práci neustále poukazujem na to, že v dobrom zdraví sa ženy na Slovensku dožívajú iba 54,6 roka, čo je najmenej zo všetkých krajín EÚ. Rozhodnutie spoločnosti COOP Jednota pokladám za krok dobrým smerom a verím, že jej prinesie ešte väčšiu prosperitu,“ uviedla Anna Verešová.

„Klobúk dole. Vo vyspelých krajinách je samozrejmosťou nedeľný odpočinok zamestnancov, ktorý prináša benefit pre ich rodiny i pre celú spoločnosť. Slovensko je bohužiaľ na tom najhoršie z celej EÚ. Sme jednotka v nedeľnej práci a evidentne nám to prosperitu neprináša. Preto s radosťou vítam tento krok COOP Jednota. Ako poslanci Národnej rady budeme pokračovať v našom úsilí upraviť okolnosti nedeľného predaja aj zákonom, aby sa dosiahli spravodlivé a vyrovnané podmienky pre všetkých. Do parlamentu opäť predložíme návrhy na obmedzenie nedeľného predaja a budeme pre ne hľadať podporu,“ potvrdil Richard Vašečka.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program