Odsúdenie Kováčika je dôkazom rozvratu právneho štátu za čias Fica a Pellegriniho

Dnešný rozsudok Najvyššieho súdu, ktorý definitívne rozhodol v kauze Kováčik, vníma hnutie OĽANO ako jasný dôkaz rozvratu právneho štátu za čias Fica a Pellegriniho.

Líder hnutia OĽANO a minister financií Igor Matovič v dnešnej rozprave k balíku na podporu rodín v parlamente pripomenul, že práve korupcia vlád Smeru a Hlasu bola jednou z hlavných príčin sociálneho úpadku slovenských rodín. „Dnes jeden ich verný druh dostal finálny trest 8 rokov v base natvrdo. Špeciálny prokurátor Kováčik – za zločiny, ktoré páchal, za úplatky, ktoré bral. Za to, aby mafiánov oslobodzoval. Toto je skutočný ‘sociálny štát’ Fica a Pellegriniho. Vo výsledku vidíme, že rodiny s deťmi okradli najviac zo všetkých štátov najviac v rámci celej EÚ,” dodal Matovič.

„Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik je zločinec. Spolupracoval s mafiou, nechal sa ňou podplácať. Takýto hlboký morálny úpadok nebol len jeho osobným zlyhaním, ale aj symptómom režimu pod vedením strany Smer. A tí, čo ho dnes v parlamente obhajujú, nie sú lepší ako on. Dobre si zapamätajme tento deň,” konštatoval predseda Vlády SR Eduard Heger.

Podpredseda Národnej rady SR Gábor Grendel pripomenul, že proti korupcii mal Kováčik bojovať v prvej línii. „Dnes dostal 8 rokov za to, že namiesto toho korupcii sám podľahol. Aj jeho prípad ukazuje, že nestačí mať v štáte kvalitné zákony a inštitúcie. Potrebujeme hlavne kvalitných ľudí, ktorí tieto inštitúcie reprezentujú. Aj keď mnohé veci sú ďaleko od ideálu, vďaka našej koalícii sú viaceré dôležité inštitúcie v lepších rukách, ako za bývalej vlády. Slovensko je lepšou krajinou,“ povedal Grendel.

„Naše hnutie dlhodobo tvrdilo, že Dušan Kováčik slúžil ako zametač najťažších korupčných káuz. Namiesto toho, aby chránil zákon a verejný záujem, prikrýval kriminálne aktivity vlád Fica a Pellegriniho a slúžil záujmom zločinu, či už išlo o kauzy Gorila, Hlas podobný Ficovi alebo Bašternák,“ vyhlásil predseda poslaneckého klubu M. Šipoš.

„Je neuveriteľné, že Fico je schopný o skorumpovanom prokurátorovi, ktorý tu krivil spravodlivosť a bral úplatky, hovoriť ako o politickom väzňovi. Fico tak zneuctil pamiatku všetkých skutočných obetí totalinej moci, ktorí trpeli za svoje presvedčenie či vieru,“ uzatvára predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Milan Vetrák.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program