OĽANO má viac ako 50 primátorov a starostov a vyše 750 poslancov

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) vyjadruje všetkým voličom vďaku za podporu v komunálnych voľbách. OĽANO získalo celkovo 54 starostov a primátorov a 752 poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev. Zo zvolených starostov a primátorov bolo 22 nominantov OĽANO, medzi nimi napríklad kandidáti v mestách Skalica, Poltár či Modrý Kameň a vo viacerých mestských častiach Košíc a Bratislavy. V hnutí považujeme výsledok komunálnych volieb za obrovský krok vpred v porovnaní s predchádzajúcimi voľbami, keďže sa jedná o prvé komunálne voľby, do ktorých sa OĽANO zapojilo celoplošne.

Mimoriadne nás teší fakt, že z našich poslaneckých kandidátov uspela mama zavraždenej Martiny Kušnírovej (snúbenice zavraždeného novinára Jána Kuciaka) Zlatica Kušnírová, ktorá sa napriek obrovskej tragédii a strate svojej dcéry odhodlala kandidovať v obci Gregorovce za hnutie OĽANO.

Vidíme hodnotu v spájaní, v drvivej väčšine miest a obcí sme sa snažili vytvoriť koalíciu, pretože starosta alebo primátor bez podpory poslancov v zastupiteľstve veľa neurobí. Vždy, keď to bolo možné, nominanti hnutia OĽANO kandidovali v koalíciách.

OĽANO navyše v mnohých mestách a obciach podporilo nezávislých kandidátov, medzi nimi napríklad víťaza volieb Petra Fiabáne v krajskom meste Žilina či Ľuboša Tomka v okresnom meste Stará Ľubovňa, pričom OĽANO sa výraznou mierou zapájalo do ich kampaní.

Veľmi nás teší fakt, že nominant OĽANO Miloš Meričko uspel v jednom z najťažších bojov – v Humennom, kde sa do kampane OĽANO výrazne zapájalo aj cez naše štruktúry či prostredníctvom bývalého poslanca NR SR za OĽANO Jána Mičovského. Humenné pod primátorkou zo Smeru potrebovalo zmenu k lepšiemu. Náš kandidát Miloš Meričko to v Humennom nemal ľahké, čelil mnohým diskreditačným kampaniam, no napriek tomu zvíťazil. Ak sme Smer porazili v jeho bašte, v Humennom, dokážeme výrazne prispieť k jeho porážke aj v parlamentných voľbách.

Gratulujeme aj všetkým ostatným primátorom, starostom aj poslancom a želáme im, aby svoje mestá spravovali dobre, čestne a vedeli spolupracovať. Čaká nás veľa práce, aby sme úspech zo župných a komunálnych volieb zopakovali aj v parlamentných voľbách a mali sme úspešné a dobre fungujúce Slovensko.

Zároveň chceme odkázať poslancovi Robertovi Ficovi, že opozícia existuje, nevyparila sa. Koaliční a opoziční kandidáti na starostov a primátorov dosiahli vo voľbách porovnateľný celkový počet hlasov. Faktom však je, že Smer výrazne pohorel vo väčších mestách a bodoval len v menších mestách a obciach. Vo výmene Smeru však budeme naďalej pokračovať.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program