OĽANO vyjadruje podporu Lunterovi a vyzýva ľudí k voľbám

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) vyjadruje v nadchádzajúcich voľbách do VÚC v Banskobystrickom samosprávnom kraji plnú podporu Jánovi Lunterovi, ktorý má ako jediný demokratický kandidát šancu poraziť súčasného župana  a spravovať Banskobystrický kraj lepšie, ako bol spravovaný doteraz.

OĽANO verí, že Ján Lunter bude dobrým županom a že svoje úspechy z osobného života zopakuje aj na pôde Banskobystrického samosprávneho kraja. Tento kraj totiž potrebuje po štyroch rokoch úradovania súčasného župana akútnu revitalizáciu vo všetkých oblastiach, ktoré spadajú do kompetencií župy. Okresy v Banskobystrickom kraji majú najväčšiu nezamestnanosť v rámci Slovenska (Rimavská sobota 20,8%, Revúca 15,6%, Poltár 13%) a hoci súčasný župan sľuboval výrazné zníženie nezamestnanosti vidíme, že to boli iba prázdne reči. Obnovu potrebujú aj cesty a školy.

Naše hnutie zároveň oceňuje prístup kandidátov Martina Klusa a Stanislava Mičeva, ktorí síce v prieskumoch patrili medzi favoritov, no pre návrat demokratických hodnôt do Banskobystrického kraja sa vzdali kandidatúry v prospech kandidáta s najväčšou šancou na víťazstvo.

OĽANO preto vyzýva aj ostatných demokraticky zmýšľajúcich kandidátov, aby prehodnotili svoju kandidatúru a zvážili podporu pre Jána Luntera.

Naše hnutie zároveň vyzýva všetkých občanov Slovenska, aby 4. novembra využili svoje volebné právo a podieľali sa tak na rozhodovaní o tom, kto bude viesť ich kraj v najbližšom volebnom období. Voľby sú totiž jedinečná chvíľa, kedy má hlas každého jedného občana rovnakú váhu, ako hlas premiéra alebo prezidenta.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program