OĽANO vyzýva ministra financií, aby neznevažoval parlament zavádzajúcim rozpočtom. Neverí mu už ani Európska komisia

Európska komisia sa svojou jesennou prognózou zaradila medzi inštitúcie a opozíciu, ktoré neveria naplánovanému deficitu v rozpočte na budúci rok. Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) vyzýva ministra financií Ladislava Kamenického, aby nepredkladal na rokovanie NR SR rozpočet, ktorý o budúcoročnom plánovanom deficite zavádza.

„Minister by mal predložiť prepracovaný rozpočet, ktorý sa bude opierať o pravdivé údaje,“ uviedol tieňový minister financií a hospodárstva za OĽANO Eduard Heger.

Európska komisia sa jasne vyjadrila, že neverí návrhu rozpočtu pre budúci rok. Deficit odhaduje na viac ako dvojnásobnej úrovni, než tej, ktorú predstavuje v navrhovanom rozpočte minister financií Ladislav Kamenický. Podľa Hegera sa tak naplnil rad kľúčových inštitúcii – NBS, RRZ a najnovšie aj Európska komisia, a všetky sa zhodli, že deficit v plánovanom rozpočte na budúci rok je nereálny, a v skutočnosti bude podstatne vyšší. „Dosluhujúca vláda odovzdáva rozvrátené verejné financie. Aj podľa slov Európskej komisie bude Slovensko naďalej porušovať sankčné pásmo dlhovej brzdy. Jednoznačne sa potvrdzujú naše slová, že vláda Smeru, SNS a Mostu-Híd trestuhodne nevyužila úrodné roky a zanecháva za sebou prázdnu špajzu,“ vyjadril sa Heger.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program