OĽANOcast | M. Šipoš: My nekradneme, pomáhame a prinášame riešenia pre ľudí

„Strana Sloboda a solidarita sa po odchode z vlády spája a koordinuje v parlamente so Smerom, Hlasom a fašistami. Darí sa im blokovať otvorenie schôdzí a znefunkčniť parlament,“ uviedol predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš v novom podcaste OĽANO.

Podľa jeho slov si „vychutnávajú, že môžu deštruovať a znefunkčniť parlament, robiť obštrukcie. Ale to, čo robia je, že blokujú pomoc pre ľudí, podniky, nemocnice, či samosprávy.“ V súvislosti so zablokovanou schôdzou parlamentu uviedol, že SaS takto iba politikárči a koordinuje sa pritom so Smerom, Hlasom a fašistami. „SaS dnes stratila kompas. 10 rokov sme spolu stáli na jednom brehu, bojovali proti Ficovi, mafii, oligarchom a proti papalášizmu,“ povedal Šipoš.

Argumenty o tom, že SaS nedá vláde bianko šek na 1,5 miliardy na pomoc ľuďom, a preto neotvorí schôdzu, sú podľa Šipoša falošné. Oblasti, kam má ísť pomoc, sú vyčíslené. Ale ak by to nestačilo, dalo sa to vyriešiť v druhom čítaní, ak by SaS pomohla otvoriť schôdzu.

Podľa Šipoša je smutné, že SaS povýšila osobný spor nad problémy Slovenska, ktoré treba riešiť. „My sa s tým musíme vysporiadať a robiť všetko pre to, aby sme ľuďom na Slovensku pomohli a nedovolili návrat Fica. Lebo to, čo teraz robí Richard Sulík, si viac Robert Fico s Petrom Pellegrinim nemôžu želať.“ Predseda SaS je dnes podľa Šipoša nastavený na osobnú pomstu Igorovi Matovičovi.

 

Videocast si môžete pozrieť tu.

Podcast OĽANO nájdete na Spotify alebo vo všetkých podcastových aplikáciách.

 

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program