Opozícia vyzýva Pellegriniho, aby sa ako líder kandidátky Smeru vysporiadal s Glváčom, inak bude on sám čeliť odvolávaniu

Ako uviedol predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič, vládna koalícia včera ukázala, že pohŕda ľuďmi, ktorí túžia po tom, aby Slovensko bolo spravované v prospech nich, a nie v prospech mafie. „To, čo včera urobil Martin Glváč s Robertom Ficom po boku je pľuvanec do očí voličov demokratickej opozície, ale zároveň aj pľuvanec do tváre voličov Smeru a SNS. Boli sme svedkami toho, ako Robert Fico robí alibi a ďakuje mafiánskemu sluhovi Glváčovi rovnako, ako ďakoval aj mafiánskej slúžke Monike Jankovskej,“ vyjadril sa Matovič s tým, že demokratická opozícia odmieta čakať na to, kým sa Glváčovi uráči odstúpiť.

„Odmietame hrať túto hru. V tejto chvíli by sa mal zachovať zodpovedne premiér Pellegrini, a urobiť s Glváčom poriadok. Vyzývame premiéra a lídra kandidátky Smeru Petra Pellegriniho, aby najneskôr do 7. novembra zabezpečil, aby Martin Glváč odišiel z postu podpredsedu parlamentu. Ak tak neurobí zvoláme mimoriadnu schôdzu na odvolanie Pellegriniho,“ povedal Matovič a dodal, že je čas na to, aby sa Pellegrini odstrihol od zhubného konania Martina Glváča a Roberta Fica.

Poslanec za hnutie OĽANO Ján Budaj tvrdí, že politické špičky robia v súčasnosti Slovensku celosvetovú hanbu. „Celý svet sa dozvedel, že na Slovensku je možné zabiť novinára. Dokonca, že to môžu urobiť ľudia, ktorí majú blízke vzťahy s politickými špičkami. Dostali sme sa pod drobnohľad svetovej verejnej mienky. Nemôžeme čakať na voľby, neznesie to odklad,“ vyjadril sa Budaj s tým, že Peter Pellegrini môže ukázať, či stojí na strane mafiánskej chobotnice, alebo konečne začne konať, a naozaj sa pridá k tomu, čo mal robiť od začiatku – slúžiť verejnému záujmu ako premiér. „Jeho úlohou je totiž ochraňovať záujem Slovenska, chrániť Slovensko pred hanbou po uverejňovaní ďalších a ďalších škandálov špičiek slovenskej politiky,“ uzavrel Ján Budaj.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program