Peter Kremský (OĽANO) prichádza s iniciatívou „Zvládneme to bez limitov“ a vyzýva poskytovateľov internetu navýšiť dátové balíky

Státisíce študentov v posledných dňoch prechádzajú na dištančné vzdelávanie, ktoré prebieha najmä v online priestore. Vyžaduje si to prenos dát vo veľkých objemoch, oveľa väčších, ako za bežných podmienok. Od mnohých študentov a ich rodičov si to vyžiada zvýšené náklady na internetové pripojenie.

Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO) preto prichádza s iniciatívou „Zvládneme to bez limitov“: „Chcel by som požiadať poskytovateľov pevného i mobilného internetu, ktorí tak ešte neurobili, aby školám, študentom a ich rodičom zvýšili objem mesačných dát tak, aby za ne nemuseli doplácať.“ 

Viacerí poskytovatelia internetu totiž aj v prípade balíkov neobmedzených dát uplatňujú tzv. Politiku férového využívania (Fair Usage Policy), ktorá obmedzuje objem dát na niekoľko desiatok GB mesačne. V prípade každodenného niekoľkohodinového obrazového online prenosu, najmä v prípade viacerých detí v rodine a rodičov, ktorí pracujú z domu, sa však takýto objem rýchlo minie. Spotrebitelia musia za dáta navyše priplácať.

„Táto mimoriadna situácia si vyžaduje mimoriadne úsilie a obete od každého z nás – od lekárov cez učiteľov až po vojakov. Verím, že aj mobilní a internetoví operátori rozumejú, že v takejto ťažkej chvíli sa patrí vyjsť zákazníkom v ústrety, pomôcť vyriešiť ich potreby a urobiť niečo pre budúcnosť tejto krajiny,“ dodáva predseda hospodárskeho výboru. 

Podľa jeho slov sa zrušenie limitov môže Slovensku aj samým operátorom v budúcnosti vrátiť vo forme lepšej vzdelanosti, kvalitnejších znalostí a zručností detí v informačných technológiách. Zákazníci navyše privítajú takúto pomoc v ťažkých časoch a podporí ich to v budúcej vernosti. „Častejšie využívanie online stretávania a prenosu informácií zvýši odolnosť Slovenska voči podobným zdravotným krízam a pomôže rozvoju internetu aj v ekonomicky slabších oblastiach,” uzatvára Peter Kremský.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program