Peter Pollák ml. chce od ruského veľvyslanca vysvetlenie okolností masakry civilistov

Podpredseda Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Peter Pollák ml. (OĽANO) je zdesený zo záberov z ukrajinského mesta Buča, v ktorom po odchode ruských jednotiek našli masový hrob a pozdĺž ulíc zostalo ležať niekoľko desiatok mŕtvych civilistov. „Nemôžem uveriť, že sa takéto zverstvá dejú v 21. storočí len niekoľko stoviek kilometrov od Slovenska,“ povedal Pollák ml.

Pripomína, že v meste Buča našli v masovom hrobe takmer 300 civilistov a ďalších takmer 60 mŕtvych tiel objavili v zákope hneď za kostolom. Mŕtve telá ležali aj na uliciach, mnohé z nich mali zviazané ruky za chrbtom. „Takto podľa mňa vyzerá genocída národa. Podobným spôsobom vykonával popravy Islamský štát v Iraku,“ dodal.

Peter Pollák ml. už avizoval mimoriadne zasadnutie ľudskoprávneho výboru, na ktoré chce predvolať veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku Igora Bratčikova. „Mám veľa otázok. Chcem vedieť, ako chcú zástupcovia Ruskej federácie vysvetliť zverstvá, ktorých sa dopustili na ukrajinských civilistoch. Týmto ľuďom boli upreté ľudské práva. Vrátane toho základného – práva na život,“ poznamenal.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program