Podporili sme vládny program rekonštrukcie a modernizácie Slovenska

Vláda Eduarda Hegera získala dôveru parlamentu. Za programové vyhlásenie vlády, a teda aj za dôveru kabinetu, hlasovalo 89 poslancov.

Premiér Heger dnes na tlačovej besede poslancom poďakoval za vyjadrenie dôvery. „Sme vládou obnovy a prosperity Slovenskej republiky. Budeme naďalej pokračovať v boji proti korupcii a za očistu Slovenska. Budeme sa správať ako dobrý hospodár – rozumne a transparentne spravovať verejné prostriedky občanov, ktoré svojím poctivým platením daní a poplatkov odovzdávajú do nášho spoločného rozpočtu. Prioritou našej vlády bude naďalej podpora rodiny a vytváranie priaznivých podmienok pre podnikanie a prácu,“ vyhlásil Heger. Premiér tiež opätovne zdôraznil, že s napĺňaním vládneho programu úzko súvisí aj Plán obnovy, ktorý Slovensku v nasledujúcich rokoch prinesie miliardy eur navyše na modernizáciu a obnovu krajiny po koronakríze. „Ide o nadstavbu a cestovnú mapu k tomu, aby sme zo Slovenska urobili úspešnú, modernú, inovatívnu a zdravú krajinu,“ povedal Heger. Premiér tiež vyzdvihol potrebu spolupráce so samosprávami, čo považuje za jednu z priorít vlády.

Expremiér a predseda hnutia OĽANO Igor Matovič sa taktiež poslancom poďakoval za podporu vláde Eduarda Hegera. „Po tej strašnej rane, ktorú sme počas pandémie dostali a keď sme zažívali v podstate najkritickejší rok po medicínskej stránke od 1. svetovej vojny, si myslím, že bolo dobré urobiť takýto rez a umožniť nový začiatok,“ povedal Matovič s odkazom na prijímanie nepopulárnych opatrení počas jeho vlády, ktoré však boli nutné na ochranu života a zdravia obyvateľstva. Vysvetlil, že to, čo sa stalo, bolo dobré, keďže teraz v osobe premiéra „ľudia neuvidia niekoho, kto im bral slobodu, ale toho, kto im zabezpečí naplnenie sľubov, ktoré sme ľuďom dali pred rokom.“

Predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš pogratuloval novej vláde Eduarda Hegera. „Mám radosť zo schváleného vládneho programu rekonštrukcie a modernizácie Slovenska, ktorým nadväzujeme na dobrú prácu vlády Igora Matoviča. Schválené Programové vyhlásenie vlády spolu s Plánom obnovy je cestou pre Slovensko, aby sme sa konečne stali krajinou, kde budeme radi žiť,” vyhlásil Šipoš.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program