Polícia opäť klame

Priložené e-maily potvrdzujú, že Igor Matovič poskytoval polícii plnú súčinnosť.

Vyšetrovateľ mu mailom zo dňa 11. februára o 8:15 ponúkol dva termíny výsluchu – 13. a 20. februára – a spýtal sa, ktorý Matovičovi vyhovuje. Matovič si vybral druhý termín. Polícia o tomto maily úmyselne klame, keď tvrdí, že vyšetrovateľ týmto mailom súhlasil s termínom 13. februára.

Z mailu vyšetrovateľa zo dňa 11. februára o 8:15:

“Akceptujem Váš návrh týkajúci sa dňa a času Vášho výsluchu, pričom navrhujem aby sa Váš výsluch uskutočnil pre urýchlenie veci na nižšie uvedenom mieste ale nie 20.2.2016 ale 13.2.2016 o 17.00 hod. Signalizujte mi prosím ktorý z uvedených termínov je pre Vás akceptovateľný tak, aby som ho bral ako záväzný termín Vášho výsluchu.”

Matovič chcel prísť aj na skorší termín, no ospravedlnil sa z dôvodu prípravy na naplánovanú televíznu reláciu. Vyšetrovateľ jeho odpoveď akceptoval, a len sa informoval, v akej relácii bude vystupovať v nedeľu pre overenie.

Polícia, zároveň úmyselne klame, ak uvádza, že policajný prezident telefonicky vyzval Matoviča na vydanie veci. V skutočnosti povedal, že by bol rád, aby spolupracoval viac s políciou ako s médiami. Na to mu Matovič povedal, že by bol rád, aby policajný prezident nevťahoval políciu do predvolebnej kampane.

To dokazuje, že dnešné stanovisko polície, ktoré tvrdí, že Igor Matovič sa vyhýbal výsluchu, je ďalšie klamstvo, ktoré potvrdzuje, že polícia koná na politickú objednávku.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program