Poslanci chodia do regiónov a aktívne sa zapájajú do riešenia problémov ľudí

Poslanec OĽANO Ján Herák dnes navštívil Veľký Krtíš, kde rokoval s primátorom mesta Daliborom Surkošom o aktuálnych problémoch celého regiónu. „Rokovali sme najmä o probléme nezamestnanosti, ale aj o zvládaní pandémie a priebehu očkovania,“ skonštatoval Herák.

Poslanec sa následne presunul do Komunitného centra Veľký Krtíš, kde odovzdal potravinovú pomoc. Herák s týmto centrom spolupracuje dlhodobo a ich prácu vysoko ocenil. „Toto centrum má výsledky a neoceniteľné 20-ročné skúsenosti. Už mnohým Rómom pomohli začleniť sa do normálneho života, a dá sa povedať, že až 90 % klientov tohto centra je úspešne zaradených na pracovný trh. Takmer všetky komunitné centrá, ktoré som doposiaľ navštívil, však hovoria o problémoch diskriminácie pri zamestnávaní socializovaných Rómov. To považujem za mimoriadne nebezpečné, pretože to doslova marí úsilie integrácie ľudí z vylúčených komunít“, upozornil poslanec.

Herák, ako aj ostatní poslanci OĽANO pracovné cesty po Slovensku považujú za mimoriadne dôležité. „Slovensko nie je len Bratislava. Výjazdy do regiónov a kontakt s našimi občanmi na celom území Slovenska sú pre hnutie OĽANO vždy cennou príležitosťou získavať nové skúsenosti a podnety pre tvorbu zákonov v prospech ľudí,“ skonštatoval poslanec.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program