Poslanci hnutia OĽANO-NOVA podávajú trestné oznámenie pre tisíce petičných hárkov, ktoré zmizli z bratislavského magistrátu

Poslanci za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) podávajú trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti so zmiznutím 3009 z 8018 hárkov z petície proti hazardu v Bratislave. Primátor I. Nesrovnal ho podľa doterajších informácií nepodal.

„Informácia, že z bratislavského magistrátu zmizla podstatná časť podpisových hárkov z petície proti hazardu je pre mňa šokujúca. Keďže som sama zbierala podpisy proti hazardu, viem, aké je ťažké vyzbierať čo i len tisíc podpisov. Čin je o to závažnejší, že na hárkoch boli osobné údaje ľudí, ktorí petíciu podpísali. Tento skutok je pokusom o zmarenie snahy o obmedzenie herní v Bratislave. Z krádeže môžu mať úžitok najmä prevádzkovatelia herní a z tohto skutku vidíme aj povahu hráčskeho biznisu,“ vyhlásila Veronika Remišová.

Trestné oznámenie podáva spoločne s kolegom z poslaneckého klubu a mestským poslancom Gáborom Grendelom. „Táto primitívna krádež nemôže byť zámienkou na neschválenie nového všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta k regulácii hazardu. Naopak, malo by urýchliť proces jeho predloženia zo strany magistrátu,“ doplnil Grendel.

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) sa dlhodobo angažuje v boji za obmedzenie hazardu a za ochranu zraniteľných, pre ktorých sú dôsledky patologického hráčstva najtragickejšie. Sympatizanti hnutia zbierali podpisy aj v iných mestách Slovenska a hnutie podávalo viacero legislatívnych návrhov za lepšiu reguláciu hazardu. Predovšetkým sa snažilo, aby o množstve herní mohli rozhodovať samotné mestá a obce, čo je po zmene zákona v roku 2012 stranou Smer v súčasnosti nemožné bez zbierania podpisov.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program