Poslanec Andrej Stančík podal trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre

Poslanec Národnej rady SR Andrej Stančík (OĽANO) dnes podal na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie v súvislosti so zisteniami súdu o bezdôvodnosti stíhania vyšetrovateľov NAKA. Podľa jeho slov uznesenie senátu Krajského súdu v Bratislave pridáva na váhe tvrdeniam, že vyšetrovatelia sú stíhaní bezdôvodne v snahe zastaviť vyšetrovanie veľkých káuz za každú cenu.

„Na generálnej prokuratúre som odovzdal trestné oznámenie vo veci zneužitia právomoci verejného činiteľa a ohýbania práva. Obvinenie vyšetrovateľov NAKA, ktorí dnes vyšetrujú najzávažnejšie korupčné kauzy bývalých vlád, je neopodstatnené. Z uznesenia Krajského súdu v Bratislave vyplývajú závažné otázky o motivácii tohto stíhania a snahe zastaviť očistné procesy. Verejnosť toto stíhanie doslova šokovalo a ľudia si zaslúžia poznať pravdu,“ informoval Stančík.

Podľa Stančíka sa politická opozícia snaží z obvinených robiť martýrov a z vyšetrovateľov zločincov. „Rok a pol tu od opozície počúvame príbehy, o tom ako sú vyšetrovania veľkých korupčných káuz manipulované, ako sú opoziční politici účelovo stíhaní, aké politické ‘monsterprocesy’ tu vláda vedie. Počúvame o tom, ako sú vyšetrovatelia, ktorí v minulosti bojovali proti ‘hrubokrkej’ mafii, politickými žoldniermi. Uznesenie bratislavského krajského súdu však tieto fabulácie a obvinenia opozície rozmetalo na prach,“ zdôraznil poslanec. Vyjadril tiež svoju podporu orgánom činným v trestnom konaní, ako aj dôveru, že spravodlivosť na konci zvíťazí.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program