Premiér Pellegrini ukázal, že bližšie ako slušnosť a charakter sú mu praktiky ŠTB

Dnešné zvolanie Bezpečnostnej rady SR kvôli tieňovému ministrovi obrany za hnutie OĽANO Jaroslavovi Naďovi, ktorý by mal podľa nominantov Smeru a SNS predstavovať „vážnu bezpečnostnú hrozbu pre SR“, je len ďalším dôkazom toho, ako štátna moc zneužíva svoje kompetencie. Útočí na tých ľudí, ktorí upozorňujú na ich prešľapy, zlodejiny a nehospodárne nakladanie so štátnymi prostriedkami, tvrdia predstavitelia hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO).

Závery z dnešného rokovania Bezpečnostnej rady SR len preukazujú absurditu obvinení voči Jaroslavovi Naďovi. Napriek dlhodobému nasadeniu informačno-technických prostriedkov voči Naďovi Vojenským spravodajstvom SR a enormnej snahe Jána Balciara čokoľvek voči nemu nájsť, je vyšetrovací spis len trápnou slohovou prácou plnou neprávd, nezmyslov a umelo vykonštruovaných obvinení. „Po tom, čo som včera videl vo vyšetrovacom spise neviem, či sa mám smiať alebo plakať. Myslel som si, že 30 rokov žijeme v demokratickom režime. Doteraz som netušil, že na Slovensku je zakázané komukoľvek klásť otázky, ani to, že je zakázané slobodne podnikať. Kam nás to ťahá súčasná vláda,“ pýta sa Naď s tým, žeho prekvapuje prístup premiéra Pellegriniho, ktorý nezvolal Bezpečnostnú radu SR v iných prípadoch. „Nevadili mu kriminálne aktivity Mariána Kočnera vrátane zneužívania orgánov činných v trestnom konaní na lustráciu novinárov a ich rodinných príslušníkov, nevadilo mu ovplyvňovanie rozhodovania súdov bývalou štátnou tajomníčkou Jankovskou, nevadili mu škandalózne nahrávky Dobroslava Trnku, ani neprípustné napojenie bývalého podpredsedu parlamentu Martina Glváča na mafiu. Vtedy bezpečnostná rada zvolaná nebola. Cítim sa preto naozaj poctený,“ dodal Naď.

Ako uviedol predseda hnutia OĽANO Igor Matovič, je neuveriteľné, že aj 30 rokov po revolúcií niekto otvorene  a priamo používa praktiky štátnej bezpečnosti z najhoršej éry komunistického teroru. „Premiér Pellegrini ukázal, že skôr ako slušnosť a charakter sú mu blízke praktiky komunistickej štátnej bezpečnosti, a neváha ich využiť na umlčanie človeka, ktorý bojuje proti korupcii a len za tento rok občanom Slovenska ušetril približne miliardu eur na pochybných tendroch ministerstva obrany,“ vyjadril sa Matovič a pokračoval:„Dnes ten, kto si myslel, že Pellegrini chce obhajovať právo a spravodlivosť, pochopil, že oveľa bližšie sú mu vykonštruované procesy proti najodvážnejším politickým súperom. A každého, kto sa odváži odhaliť nekalé kšefty súčasnej vlády, alebo nedajbože prekaziť jej špinavé biznisy, môžu slobodne odpočúvať, sledovať či navštíviť páni z NAKA s obvinením,“ vyjadril sa Matovič.

„Najhoršia predstava z čias boľševickej totality je, že u vás zazvonia nejakí páni, ukážu odznak štátnej bezpečnosti a povedia poďte s nami. Vaša rodina vás už nikdy neuvidí, pretože vás vo verejnom monster procese odsúdia ako nepriateľa štátu na trest smrti. Toto je to, čo nás najviac desí a čo by sme už nikdy nechceli zažiť,“ povedal Jaroslav Naď a dodal: „Dnes, 30 rokov po revolúcií, šéf vojenského spravodajstva dáva odpočúvať jemu nepohodlných občanov Slovenska na základe výmyslov. Príslušníci NAKA im následne vznášajú obvinenia a zabavujú telefóny a premiér Pellegrini hovorí o bezpečnostnej hrozbe pre SR. Vitajte na Slovensku v roku 2019.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program