Protokol ÚVO jasne usvedčil Blanára z predraženého nákupu CT

Predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič zverejnil protokol Úradu pre verejné obstarávanie, ktorý v štrnástich bodoch potvrdil závažné pochybenia pri kúpe dvoch CT prístrojov v Žilinskom samosprávnom kraji za úradovania vtedajšieho župana Juraja Blanára.

V 43-stranovom protokole ÚVO je podľa Matoviča dostatok usvedčujúcich dôkazov, ktoré potvrdzujú, že podpredseda Smeru a bývalý župan Juraj Blanár pripravil ľudí v ŽSK o 1,5 milióna eur. „Tu sú jednoznačné dôkazy o tom, ako Juraj Blanár okradol chorých ľudí s podozrením na rakovinu o jeden a pol milióna eur alebo o dva CT prístroje. V protokole je štrnásť kľúčových zlyhaní, z ktorých dve mali zásadný vplyv na výsledok výberového konania. Hoci má Smer všade dosadených svojich ľudí, už ani oni sa na tieto rozkrádačky nedokázali pozerať,“ uviedol Matovič, podľa ktorého bol Blanár zvolený preto, aby dobre hospodáril. „Napriek tomu vyhodnotil, že je ekonomicky lepšie kúpiť dva CT prístroje za tri milióny eur, ako za jeden a pol milióna eur. Je to jasný dôkaz toho, že ľudia v Smere sa rozhodli, že zdravotníctvo a chorí ľudia sú tou skupinou, ktorú treba okradnúť,“ vyjadril sa Matovič a upozornil, že Slovensko je podľa Eurostatu na poslednom mieste v dožití žien v plnom zdraví, a že ak by sa slovenské zdravotníctvo nerozkrádalo, ľudia by sa mohli dožiť o šesť rokov viac, pretože v súčasnosti mnohí umierajú na odvrátiteľné choroby.

„Verím, že Robert Fico vyvodí zodpovednosť a vysporiada sa s Jurajom Blanárom rovnako ako s Pavlom Paškom. Ak ho Fico neodvolá z postu podpredsedu Smeru, bude to jasný dôkaz, že kryje evidentný zločin a evidentnú zlodejinu,“ vyjadril sa Igor Matovič a doplnil, že OĽANO bude na túto kauzu naďalej poukazovať.

Celé znenie protokolu si môžete pozrieť na tomto odkaze.

 

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program