Reakcia Petra Polláka na nasadenie Kotlebových oddielov do vlakov

„Strana Mariana Kotlebu sa podľa medializovaných informácii rozhodla do vlakov vysielať svoje oddiely. Vraj kvôli bezpečnosti.

Za prvé, nemyslím si, že v prítomnosti fašistov a holých hláv z ĽSNS sa budú ľudia vo vlakoch cítiť bezpečnejšie. Práve naopak. Za druhé, tieto oddiely bude viesť poslanec Krupa, ten istý Krupa, ktorý chce nosiť do parlamentu zbraň. Takže nielenže s nami vo vlakoch budú cestovať fašisti, ale dokonca ozbrojení fašisti.

Za tretie, presne takto isto postupovali nacisti v Nemecku pred tým, než sa dostali k moci. V roku 1921 vznikli polovojenské útvary nacistickej strany SA, aby v uliciach „udržiavali bezpečnosť“. V realite zastrašovali politických oponentov a nemeckých Židov, páchali násilie a rozvracali spoločnosť. Z SA o štyri roky neskôr vznikla Hitlerova osobná garda – jednotky SS. Tie isté jednotky SS, ktoré šírili v Európe hrôzu a sú zodpovedné za smrť miliónov nevinných ľudí, vrátane tisícov Slovákov, našich predkov, ktorí bojovali v SNP.

To isté robí teraz Marián Kotleba. Kopíruje Hitlera ako podľa učebnice a história sa opakuje pred našimi očami. Takto sa to začína – oddielmi vo vlakoch a končí to vyvražďovaním. Už sme to raz videli a kto sa neponaučí z histórie, je odsúdený ju prežiť znova.

Chcem zdôrazniť, že každý človek, bez ohľadu na farbu pleti alebo svoj pôvod či bohatstvo, musí byť potrestaný, ak spácha trestný čin. Ak dochádza vo vlakoch k násilným incidentom, polícia by mala posilniť svoju prítomnosť vo vlakoch. Vzhľadom na zvýšenie počtu členov policajného zboru v poslednom období by to nemal byť problém. Ale hliadky neonacistov vo vlakoch nie sú riešením. Rád by som pripomenul, že ide o ten istý typ ľudí, ktorí brutálne zaútočili na návštevníkov klubu Mariatchi v Nitre, kopali ich do hláv a mlátili hlava-nehlava.

Trúfam si povedať, že Marián Kotleba týmto dokázal jediné: Ukázal nám, že je stále ten istý Kotleba, ktorý obdivuje Hitlera, ten Kotleba, ktorý hrdo nosí uniformy Hlinkovej gardy, je to stále ten istý Kotleba, ktorý popiera Holokaust a špiní pamiatku ľudí, ktorí bojovali v SNP. Ten človek sa nezmenil, len svoje zámery skrýva a presadzuje potichšie. Ale je čoraz väčšou

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program