Robert Fico je usvedčený poskok mafie. Podriadených mu na Úrad vlády dosadila talianska mafia

Za celosvetovú hanbu pre Slovensko je zodpovedný premiér Robert Fico, ale on sám si to neuvedomuje. Bojí sa aj pietnych sviečok, ktoré pred Úrad vlády položili účastníci tichého pochodu na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky.

O vražde slovenského novinára hovorí celý svet, vrátane najväčších svetových denníkov. Podľa predsedu hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igora Matoviča je za túto celosvetovú hanbu pre Slovensko zodpovedný Robert Fico. „O talianskej mafii na našom Úrade vlády píšu najväčšie svetové denníky ako Die Welt, Washington Post či La Repubblica.Sme z toho zhrození. Za takýchto okolností by premiér v normálnej krajine dávno podal demisiu. Robert Fico sa tvári, že sa nič nestalo. Premiér si svojich podriadených nechal dosadiť na Úrad vlády mafiou. Dnes preto môžeme pokojne hovoriť, že Robert Fico je usvedčený poskok mafie,“ uviedol Matovič a prirovnal Fica k bývalému predsedovi vlády a prezidentovi Zimbabwe. „Premiér Fico by si mal zobrať príklad od svojho menovca Roberta Mugabeho. Ten odstúpil vtedy, keď videl, že už strunu ďalej nemôže naťahovať. Čokoľvek už teraz Fico s Kaliňákom a Gašparom urobia, ničím neprekryjú vraždu dvoch mladých ľudí. Ani tým, že položia na stôl milión eur,“ povedal.

Opozícia včera zorganizovala tichý pochod na pamiatku zavraždeného novinára a jeho partnerky. Účastníci tohto pochodu pred Úrad vlády položili tisíce horiacich sviečok. „Zamestnanec Úradu pre ochranu ústavných činiteľov už o dve hodiny po vytvorení pietneho miesta telefonoval organizátorovi podujatia, aby prišiel odpratať sviečky spred Úradu vlády,“ povedal Matovič a predložil textovú správu, ktorú poslal zamestnanec Úradu pre ochranu ústavných činiteľov organizátorovi pochodu. „Aj keď sa organizátor pochodu snažil dohodnúť so zamestnancom úradu, trval na tom, aby sme sviečky odpratali okamžite. Takéhoto cynika máme na Úrade vlády. Neverím, že toto nebolo na prianie Roberta Fica. Bojí sa aj malého svetielka za plotom Úradu vlády,“ doplnil Matovič.

Ako uviedla Veronika Remišová, nemecký eurokomisár pre rozpočet  Günther Oettinger považuje za možné, že európske poľnohospodárske dotácie na Slovensku boli zneužité „na kriminálne účely“. „Prerozdeľovanie eurofondov má teraz na starosti ministerka Matečná za SNS, dlhé roky však rezort viedol nominant Smeru pán Jahnátek, dnes šéf regulačného úradu. Práve z obdobia jeho pôsobenia pochádzajú podozrivé schémy prerozdeľovania peňazí,“ povedala Remišová a pokračovala: „Je neprijateľné, aby vyšetrovanie vraždy mladého novinára a jeho priateľky viedol policajný prezident, o ktorom písal zavraždený novinár Ján Kuciak, v súvislosti s rôznymi podozreniami.“

Podľa Remišovej robí Robert Fico v zahraničí Slovensku veľkú hanbu. Zároveň Európska komisia ide Slovensko preverovať z podozrenia zneužitia eurofondov na kriminálne účely. „Teraz prebiehajú v Európskej únii rokovania o rozpočte na sedem rokov. Robert Fico týmto stratil dôveryhodnosť a legitimitu rokovať za Slovenskú republiku a ohrozuje tak naše národné záujmy v Európskej únii. Pre Slovensko by bolo lepšie, keby odstúpil. Ak Robertovi Ficovi ešte aspoň trochu záleží na Slovensku a na občanoch Slovenska, mal by odísť,“ dodala Veronika Remišová.

S postupom vyšetrovania dvojnásobnej vraždy nie je stotožnený Tieňový minister vnútra Gábor Grendel„Telá zavraždených boli nájdené v nedeľu večer. Minimálne od pondelka rána polícia vie, na čom Ján Kuciak pracoval – o prepojeniach vlády na taliansku mafiu. A len dnes, vo štvrtok robia razie? Čo robila polícia štyri dni,“ pýta sa Grendel. „Ťažko predpovedať, ako celá táto udalosť skončí v politickej rovine, no odvolanie Roberta Kaliňáka z pozície ministra vnútra nestačí. Smer nemá právo na post ministra vnútra nominovať akéhokoľvek svojho reprezentanta, pretože práve Smer pustil mafiu do najvyšších sfér štátu,“ doplnil Gábor Grendel.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program