Šikanovanie zo strany Andreja Danka pokračuje. S energiami podviedli aj ľudí na západnom Slovensku

Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) Igor Matovič dnes upozornil na neustále šikanovanie zo strany predsedu NR SR Andreja Danka. Tentoraz pokračuje odobraním polovice platu, hoci dostal od Matoviča regulérne ospravedlnenie z rokovania parlamentu na deň 1. februára. Zároveň poukázal, že Danko si priznal plný plat a ospravedlnil si účasť na rokovaní parlamentu v deň, keď v skutočnosti cestoval z futbalového zápasu v Madride.

„Pripomínam, že 1. február bol deň, keď začali ľuďom na východe Slovenska chodiť dramaticky zvýšené faktúry za elektrinu. Už skoro ráno mi mnohí z nich posielali tieto faktúry na mail – boli medzi nimi zvýšenia aj o viac ako 900 percent, alebo pri spoločenstve vlastníkov bytov o 55 percent. Bolo to zúfalé volanie ľudí – väčšinou dôchodcov. Mnohí mali infarktové stavy… Považoval som za správne a nevyhnutné ako poslanec Národnej rady ihneď o tom informovať kompetentných a vyzvať zodpovedných z koalície, aby okamžite konali a krivdu napravili.”

“Nevedel som, koľko času budem potrebovať na to, aby som zúfalým ľuďom pomohol. Preto som sa rozhodol pre istotu riadne písomne a vopred ospravedlniť na celý deň z rokovania, presne tak ako to vyžaduje zákon. Nakoniec som chýbal len pár desiatok minút a Danko rozhodol, že som celý deň nebol prítomný. Zákon pritom hovorí jasne, že poslanec je neprítomný len v prípade, ak nehlasuje, nie je podpísaný v dochádzke alebo nevystúpi v predmetný deň. Ja som hlasoval o 27 zákonoch a bol som riadne zapísaný v dochádzke.”

“Je mi ľúto, že si Andrej Danko myslí, že ma zlomí svojou neustálou šikanou. Dodnes sa ešte nikdy nestalo, aby neospravedlnil poslanca, ktorý sa v predmetný deň rokovania aktívne zúčastnil. Sám seba navyše opakovane ospravedlnil bez toho, aby predložil písomné ospravedlnenie a vždy si vyplatil plný plat. Napríklad 16. februára sám sebe neudelil absenciu, hoci sa vôbec neospravedlnil z mimoriadnej schôdze na odvolanie premiéra Fica, a v čase schôdze letel lietadlom z futbalového zápasu v Madride. To hovorí samé za seba.”

“Som rád, že ľudia, za ktorých som pri energiách bojoval, budú platiť menej za elektrinu ako v roku 2016, hoci ma kapitán Danko za to odmenil znížením platu na polovičku.”

Matovič zároveň upozornil: „Mrzí ma však, že sa znova našla skupina ľudí, ktorých táto vládnuca banda podviedla. A to sú domácnosti na západnom Slovensku, ktoré majú odbernú sadzbu DD2, čo je najviac domácností – približne 60% na západnom Slovensku, teda asi 400 až 500 – tisíc odberných miest. Tieto domácnosti budú platiť oproti predošlému cenníku 4,7% navyše. Lenže 5 % navyše nie je rovnaká cena ako v roku 2016, pán Fico.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program