Stanovisko k neodvolaniu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera

Ján Richter ako minister popieral a dlhé mesiace neriešil hrozivú situáciu detí v zariadení Čistý deň. Nezaslúži si preto byť naďalej ministrom. No hlasovanie poslancov SNS a celú aktivitu strany SNS vnímame len ako snahu o zakrytie ich 600 miliónového eurofondového škandálu na ministerstve školstva a neschopnosti toto ministerstvo vôbec riadiť.

Tak, ako kedysi Ján Slota pri podobných škandáloch, aj Andrej Danko poslušne ustúpil Robertovi Ficovi. SNS dokázala, že je to tá istá SNS ako za čias Jána Slotu a pravdepodobne rovnako ako Slotova SNS aj skončí.

SNS podviedla svojich voličov, keď sa pred voľbami prezentovala ako hrdá, slušná a odborná strana. Dnes už vieme, že SNS nie je slušná, nie je ani odborná a už vôbec nie je hrdá.

V tejto kríze nešlo o nejaké hodnoty, iba o vybavovanie si účtov v koalícii. Zo strany SNS sme nič iné ani nečakali, išlo iba o divadielko, ktorým vydierali svojich partnerov v koalícii. Koaličná kríza vyvolaná Andrejom Dankom trvá už viac ako mesiac a doteraz nikto nevie, o čo mu vlastne ide, keďže dôvody a požiadavky mení každý druhý deň. Nič nedosiahol, koaličnými hádkami iba odpútava pozornosť od škandálov vlastnej strany a od riešenia problémov ľudí na Slovensku. Lídri koalície sa správajú ako malí chlapci. Spolu vládnuť nevedia, s inými vládnuť nechcú.

Koalícia, zdá sa, ešte nejaký čas vydrží, miliardy eur z eurofondov a štátnych zákaziek sú silné lepidlo. Ďalší škandál ale určite na seba nenechá dlho čakať, ministerstvo obrany s ministrom z SNS pripravuje obrovské nákupy zbraní a myslím, že opäť pôjde o drzo predražené zákazky.

Spálená zem po tejto vládnej koalícii našťastie neostane, pretože na Slovensku máme dosť šikovných ľudí, ktorí tvrdo pracujú a neschopnosť vlády tak vyvažujú. Veríme, že sa nám po budúcich voľbách podarí zostaviť vládu zmeny, ktorá bude Slovensko spravovať dobre, čestne a s úctou ku všetkým obyvateľom krajiny, nie iba k tej „rozumnej časti“, ako o nej na oslavách SNP hovoril Andrej Danko.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program