Stanovisko k provokačnému videu M. Daňa

“Martin Daňo, samozvaný kandidát na prezidenta, mi v piatok na tlačovke verejne (v prítomnosti mnohých svedkov) v tlačovej miestnosti povedal, že som vrah Jána Kuciaka. A zopakoval to viackrát. Keď sa tlačovka skončila, išiel som von, stále dobiedzal a neustále opakoval – “Vy ste vrah Jána Kuciaka. Vy ste ho dali zabiť!”.

Keďže je o ňom verejne známe, že je dosť pošahaný, chodí neustále s kamerou pripevnenou na hlave a dobiedza, vedel som, že sa ho len tak nezbavím – tak som sa mu prihovoril.

Začali sme sa rozprávať, on znova – “Ste vrah! Ste vrah!” Celé si to, samozrejme, natáčal. Potom mi zrazu začal hovoriť, že “Ja chcem byť s vami kamarát.” Na to som mu povedal, že to je síce pekné, ale ak mi ešte raz bude verejne hovoriť, že som vrahom Jána Kuciaka, tak mu hubu rozbijem. Povedal som to verejne, pred svedkami a Daňo si to natáčal na kameru.

… a hlavne plne si za mojim postojom stojím. Ak ma ktokoľvek bude verejne nazývať vrahom Jána Kuciaka, dostane po papuli, bez ohľadu, kto to je. Ak budeme tolerovať skrývanie sa rôznych psychopatov za akože novinársky preukaz a budeme im tolerovať, že môžu na kohokoľvek verejne vykrikovať, že zavraždil Jána Kuciaka, novinárskej obci len a len ublížime.”

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program