Stanovisko k vyjadreniam súčasného guvernéra NBS Jozefa Makúcha na nominovanie Jána Hudáka na post viceguvernéra NBS

„Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) víta postoj súčasného guvernéra NBS Jozefa Makúcha, ktorý potvrdil naše obavy z nominácie Jána Hudáka, nominanta strany SNS na post viceguvernéra NBS, kedže podľa nás rovnako nespĺňa zákonné podmienky.

V parlamente sme pri voľbe viceguvernéra Národnej banky Slovenska dôrazne upozorňovali, že kandidát SNS nespĺňa základné požiadavky na túto funkciu. Okrem iného Ján Hudák pracoval vo vedení firmy vlastnenej nebankovými spoločnosťami, ktoré okradli Slovákov o stovky miliónov eur.  Taktiež sme 10. decembra požiadali prezidenta SR Andreja Kisku, aby zvážil jeho vymenovanie.

Dnes sa o nápadoch kandidáta SNS, ktorý chce ako prvú vec iniciovať založenie novej zdravotnej poisťovne vyjadril aj súčasný guvernér NBS: “Keď ešte niekto o niečom pochybuje, tak toto vyjadrenie ho podľa mňa dostatočne diskvalifikuje na výkon funkcie viceguvernéra, lebo keď niekto niečo takéto povie, tak je lepšie, keby nehovoril nič,”. Národná banka je zárukou stability finančného systému a má chrániť ľudí pred podvodníkmi. Nemôžeme dovoliť, aby funkcie v jej vedení rozdávala Slovenská národná strana ako trafiky susedom Andreja Danka, ktorí navyše pre podvodníkov v minulosti pracovali.“

Veronika Remišová, predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program