Stanovisko OĽANO k rozhodnutiu vlády k nákupu stíhačiek

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) považuje rozhodnutie Vlády SR nakúpiť americké stíhačky F16 za netransparentné, unáhlené a zbytočné.

“Slovenská republika by sa mala zamerať na prioritu – vyzbrojiť a vycvičiť mechanizovanú brigádu, ktorá je našim záväzkom voči NATO. Dnes zabezpečenie a ochranu vzdušných síl vieme vyriešiť aj inak, ako je nákup drahých bojových lietadiel. Je absurdné, že kvalitná odborná diskusia k tejto téme ani neprebehla, kedže čiastkový materiál bol zverejnený 12 hodín pred samotným rokovaním Vlády SR,” povedal Eduard Heger, tieňový minister financií a hospodárstva.

Rozhodnutie Vlády SR prijať tak závažné rozhodnutie počas prázdnin a dovoleniek len poukazuje na zámer tejto vlády, aby to uniklo pozornosti ľudí.

Gábor Grendel, tieňový minister vnútra podotkol: “Nákup vláda realizuje na 30 – 40 rokov dopredu a preto aj suma a detaily vynaložené na nákup týchto stíhačiek by mali byť dostatočne vopred zverejnené. Podľa dnes dostupných informácií, nie je možné vôbec posúdiť obe ponuky a ich výhody v odbornej verejnosti.”

SNS a vládne strany týmto pokračujú v tradíciách najdrahších nákupov v histórii Slovenska.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program