Stanovisko Veroniky Remišovej k prezidentovej správe o stave republiky

“Pán prezident zdôraznil hlavné výzvy našej spoločnosti, ako je korupcia, riešenie problému vylúčených rómskych komunít, zdravotníctvo alebo školstvo. Na mnohých výzvach, ktoré pán prezident spomínal, už v našom hnutí dlhodobo pracujeme. Včera hnutie napríklad organizovalo odbornú konferenciu, kde sme predstavili riešenia v oblasti vzdelania a zamestnanosti Rómov.

Oceňujeme, že pán prezident vyzdvihol slobodné a odvážne médiá. Vládna koalícia, žiaľ, často odvážnych a slobodných redaktorov kritizuje. A v utorok chce zvoliť takého riaditeľa, aby sa slobody a odvahy v médiách zbavili.

Je dobré, že pán prezident povzbudil mladých ľudí, ako spojencov pri budovaní slušnej spoločnosti a odstraňovaní korupcie. Sme presvedčení, že neriešenie korupcie má vážne následky pre našu krajinu. Neriešená korupcia odpútava pozornosť od vážnych problémov v školstve a zdravotníctve a odčerpáva peniaze, ktoré sú potrebné v nemocniciach, v školách, alebo v chudobných regiónoch. Samozrejme podporujeme, aby Slovensko nebolo na okraji Európskej únie, alebo bolo v jej strede a snažilo sa ju pozitívne meniť a ovplyvňovať.”

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program