Teším sa, že pápež František prichádza šíriť posolstvo lásky, nádeje a pochopenia aj do rómskych komunít

„Je pre nás veľkou cťou privítať pápeža Františka v jednej z najchudobnejších rómskych lokalít – na košickom sídlisku Luník IX. Už pri prvom osobnom stretnutí s pápežom Františkom na Medzinárodnej púti Rómov v roku 2015 sa ma dotkli jeho slová, aby Rómovia stáli v centre pozornosti cirkvi. Dnes tieto slová naplnil a prichádza do často odsudzovanej rómskej komunity šíriť posolstvo lásky, zmieru a pochopenia. Prináša nádej pre chudobné rómske deti, ktoré si zaslúžia nielen pozornosť cirkvi, ale aj celej spoločnosti.

Je pápežom, ktorý nedelí, ale spája. Jeho návšteva je aj odkazom pre všetkých veriacich, že Boh nerobí rozdiely, že Boh miluje všetkých, aj chudobných.

Pri tejto príležitosti by som rád poďakoval bez rozdielu všetkým cirkvám a spoločenstvám, ktoré nabrali odvahu prísť medzi Rómov pracovať či evanjelizovať, a to aj bez akejkoľvek podpory štátu. Všade tam, kde pôsobia, prináša ich práca obrovské výsledky, najmä nádej na lepší život našim deťom.“   Peter Pollák, poslanec Európskeho parlamentu (OĽANO).

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program