Tomáš Drucker nemá morálne právo vyberať policajného prezidenta. Matovič dal Druckerovcom verejnú ponuku

Firma manželky Tomáša Druckera Logaro s.r.o. získala na obchodoch s pozemkami v Špačinciach za jeden rok 314-tisíc eur. Pozemky v Trnave, ktoré kúpila za 0,85 eur za meter štvorcový majú v skutočnosti reálnu hodnotu 40 eur.

Predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič na včerajšej tlačovej konferencii upozornil na podozrivú ekonomickú činnosť manželky ministra vnútra Tomáša Druckera, ktorej firma sa dostala k lukratívnym pozemkom podozrivo lacno. „Tomáš Drucker sa správa ako zbabelec a vyhýba sa odpovediam. Vedome klame a zavádza verejnosť. Z jeho stanoviska mali mať ľudia pocit, že jeho manželka len tak náhodou obchoduje s firmou REMPO, ktorej ako generálny manažér Slovenskej pošty dohadzoval miliónové zákazky,“uviedol dnes Matovič, ktorý považuje za podozrivé, že Druckerovej firma kúpila pozemky v Špačinciach za 8,94 eur/m2 a následne ich predala za 37 eur/m2. „Drucker vo svojom stanovisku navodzuje dojem, že firma jeho manželky priviedla na pozemky po ich kúpe inžinierske siete a preto ich predala drahšie. Priviedli tam Druckerovci vôbec nejaké siete? Ak áno, pýtame sa aké, keď v účtovnej závierke firmy Logaro s.r.o. nenájdeme ani zmienku o výdavkoch na inžinierske siete? Priviedli teda Druckerovci inžinierske siete zadarmo, alebo ich platili načierno keš?,“ pýta sa Matovič s tým, že doklady o nákladoch na výstavbu inžinierskych sietí by museli byť súčasťou účtovníctva.

Pri sume 37 eur/m2 predstavuje čistý zisk pre firmu Druckerovej manželky sumu 314-tisíc eur. „Je to zisk 314 percent, a to len za jeden rok. Toto je podnikanie našich sociálnych demokratov. Pán Drucker vloží do pozemku 100-tisíc a za rok na ňom zarobí 314-tisíc,“ vyjadril sa Matovič, podľa ktorého podozrenia vyplývajú aj zo sumy, za ktorú Logaro s.r.o. predávala pozemky. „Predávali meter štvorcový za 37 eur, starosta Špačiniec, kandidát Smeru vo VÚC voľbách, však pozemky ohodnotil na 100-120 eur za meter štvorcový. Prečo manželka skúseného manažéra, ktorá dramaticky lacno kupuje lukratívny pozemok ho takisto dramaticky lacno predáva? Vyvoláva to dojem, že na zmluvu išla len časť predajnej ceny,“ hovorí Matovič.

Podľa Matoviča Tomáš Drucker zavádzal aj pri vyjadreniach o kúpe pozemkov v Trnave, ktoré nakúpila Druckerovej firma za 0,85 eur/m2. „Drucker hovorí o ornej pôde. Lenže asi zjavne nevie, čo jeho manželka napísala do účtovnej závierky, v ktorej uvádza, že firma Logaro nakupovala „pozemky na účely výstavby“. Tieto pozemky majú reálnu hodnotu minimálne 40 eur za meter štvorcový,“ upozornil Matovič, ktorý dal Druckerovcom verejnú ponuku: „Verejne ponúkam Druckerovcom za tieto pozemky dvakrát viac, teda 1,80 eur za meter štvorcový. Takáto ponuka sa nedá odmietnuť, pretože zarobiť 100 percent zo dňa na deň, to sa len tak často nevidí. A keď minister Drucker tvrdí, že ich kúpili za trhovú cenu, nemá nad čím váhať. Táto ponuka platí na všetky pozemky, ktoré Drucker a spol. V Trnave kúpili,“ vyjadril sa I. Matovič a pokračoval: „Zároveň vyhlasujem, že zisk cca 3 milióny eur z následného predaja si nenechám pre seba, ale rozdelím ho medzi ľudí. Ľudia budú verejne hlasovať, ktorým rodinám túto sumu rozdelíme a takto aspoň odškodníme tých, ktorí kvôli mafii Smeru roky na Slovensku strádajú.“

Igor Matovič na záver dodal, že „človek ako Tomáš Drucker nemá morálne právo dosadzovať policajného prezidenta. Policajný prezident dosadzuje šéfa NAKA, šéf NAKA dosadzuje šéfa protikorupčnej jednotky. Tomáš Drucker by mal byť pritom po včerajších odhaleniach ako prvý vyšetrovaný protikorupčnou jednotkou NAKA a tá by mala ešte dnes u neho vykonať domovú prehliadku.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program