Úspech tieňového ministra zdravotníctva za koalíciu OĽaNO – NOVA

V Bratislave pripravili významnú odbornú konferenciu „Stratégia rozvoja slovenského zdravotníctva po parlamentných voľbách 2016-2020“. Zorganizovali ju UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť, Zdravotnícke noviny a Hospodárske noviny v spolupráci so Slovenskou lekárnickou komorou a Asociáciou súkromných lekárov Slovenskej republiky. Na konferencii sa zúčastnili zdravotnícki odborníci z celého Slovenska. Publikum najviac zaujali navrhované riešenia zástupcu koalície OĽaNO – NOVA Doc. MUDr. Tibora Hlavatého, PhD.

Tieňoví ministri zdravotníctva za štyri politické strany a hnutia a za jednu koalíciu na nej predstavili plány, vízie a riešenia najzávažnejších problémov v oblasti zdravotníctva. Prezentovali sa Doc. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD. (koalícia OĽaNO – NOVA), MUDr. Marian Faktor (KDH), Ing. JUDr. Irén Sárközy (Most-Híd) a MUDr. Pavol Martanovič (Sieť) a MUDr. Štefan Zelník, PhD. (SNS). Zástupca strany SMER-SD, súčasný minister zdravotníctva MUDr. Viliam Čislák, MPH, účasť na konferencii prisľúbil, nakoniec sa jej však nezúčastnil zo zdravotných dôvodov.
Po otvorení konferencie a úvodných príhovoroch tieňoví ministri odprezentovali vo vyžrebovanom poradí zdravotnícke programy jednotlivých politických zoskupení. Následne boli na programe odpovede tieňových ministrov na vopred doručené otázky týkajúce sa o. i. systému verejného zdravotného poistenia, DRG, zvýšenia odvodov za poistencov štátu, problematiky oddĺženia zdravotníckych zariadení, regulácie reexportu, poskytovania lekárenskej starostlivosti a zavedenia e-Health. Súčasťou konferencie boli aj odpovede tieňových ministrov na konkrétne otázky z pléna, pričom sa rozvinula živá diskusia. Nasledovalo hlasovanie odborníkov z publika a jeho vyhodnotenie.
Spomedzi tieňových ministrov zdravotníctva publikum najviac zaujal a s prehľadom zvíťazil zástupca koalície OĽaNO – NOVA Tibor Hlavatý, ktorý získal od prítomných účastníkov 47 hlasov. Za ním skončil tieňový minister za SNS s 30 hlasmi, za KDH s 22 hlasmi, za Sieť s 5 hlasmi a za MOST – HÍD s 2 hlasmi. „Veríme, že kvalitný program pre naše zdravotníctvo, ktorý vyšiel z dielne OĽANO-NOVA, sa bude môcť po voľbách realizovať a po dlhom čase prinesie žiadanú pozitívnu zmenu v starostlivosti o našich pacientov,“ uviedla Eva Horváthová, spolugarantka programu pre lepšie zdravotníctvo z hnutia OĽaNO.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program