Vláda na parlamentnú schôdzu nepodala jediný návrh zákona

Slovenský parlament je v hlbokom predklone pred koaličnou radou, teda orgánom, ktorý nemá žiadnu ústavnú ani zákonnú definíciu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil poslanec OĽaNO-NOVA Jozef Viskupič.

Člen opozície narážal na pondelkové vyjadrenie podpredsedu Smeru-SD a ministra vnútra Roberta Kaliňáka, podľa ktorého dala koaličná rada odporúčania svojim poslancom, ako sa majú zachovať pri hlasovaní o opozičných návrhoch.

Dostali sme sa do nezávideniahodnej situácie, lebo parlament začína úkolovať orgán, ktorý nemá žiadnu ústavnú ani zákonnú definíciu. Podľa mňa po tejto schôdzi bude všetkým jasné, kto ako poslúcha ministra vnútra, kto je jeho poslanec. A bude jasné, že parlament je v hlbokom predklone pred vládou či koaličnou radou,” povedal Viskupič.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA Richard Vašečka zdôraznil, že vláda na aktuálne májové zasadnutie pléna nepredložila ani jediný návrh zákona.

Na schôdzi o programovom vyhlásení vlády (PVV) sa kabinet označoval za vládu kontinuity. Aká to je kontinuita? To nemali nič nachystané? Polovica ministrov pokračuje vo funkcii z minulého obdobia, to nemajú nič pripravené? Opozícia podala vyše 50 návrhov, a to za sebou nemáme ministerstvá so stovkami úradníkov,” povedal Vašečka.

Čítajte viac na HNonline.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program