Vyjadrenie Eriky Jurinovej k medzinárodnému dňu proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodovaniu s ľuďmi

“23. septembra si pripomíname medzinárodný deň proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodovaniu s ľuďmi. Jeho zámerom je zvýšiť povedomie o tomto celosvetovom probléme porušovania ľudských práv a prispieť k ochrane životov a ľudskej dôstojnosti veľkého počtu mužov, žien a detí.

Obchodovanie s ľuďmi je jedným z najvýnosnejších biznisov, ktorý prekračuje hranice. Aj naše dievčatá sú predávané ako sexuálne hračky, aj naši muži sú zneužívaní na otrockú prácu. Je veľa obetí sexuálneho zneužívania v rodinách a iných prostrediach, ktoré by mali byť bezpečné.

V poslednom čase sa veľa hovorí o podozrení na sexuálne zneužívanie v zariadení, ktoré má poskytovať bezpečie a novú šancu na dôstojný život. Nie je dobre, že v postojoch a reakciách kompetentných sa až príliš často objavuje zľahčovanie problému a snahy o popieranie problému. Spôsob, akým sa tento problém začal preberať, jeho medializácia a verejné prepieranie nie je najlepšou cestou. Ale musíme si priznať, že sme si azda až príliš zvykli, že ak sa nevyvinie verejný tlak, veci sa neriešia. Ak sa nepozrieme pravde do očí a nepomenujeme pravdivo a poctivo všetky chyby a prehrešky, nikdy ich nenapravíme a sami si zoberieme nádej na dôstojný a bezpečný život v slušnej spoločnosti.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program