Výzva NKÚ a hospodárskeho výboru NR SR priniesla výsledky, stav štátnych hmotných rezerv sa zlepšuje

Predseda hospodárskeho výboru NR SR Peter Kremský a poslanci Marek Šefčík, Jozef Pročko a Romana Tabák dnes informovali o priebehu 3-hodinového prieskumu v Správe štátnych hmotných rezerv (SŠHR) pod vedením Jána Rudolfa (nom. SaS).

Hoci stále nie sú skladové zásoby na úrovni nariadenia vlády, situácia sa postupne normalizuje. “Niektoré položky síce stále nie sú naskladnené na 60 dní, stav sa postupne zlepšuje. Dá sa teda povedať, že vedenie SŠHR si zobralo k srdcu správu Najvyššieho kontrolného úradu a odporúčania nášho hospodárskeho výboru”, povedal predseda výboru Peter Kremský.

Prieskumom sa tiež preukázala potreba zefektívnenia obstarávania. “Kvôli ťažkopádnemu systému obstarávania má SŠHR veľký problém získať na trhu určitý druh položiek v krátkom čase a požadovanej kvalite. Najmä v čase krízy si štát nemôže dovoliť riskovať ohrozenie zdravia a životov ľudí tým, že nedokáže efektívne a rýchlo nakupovať kvalitný zdravotnícky materiál”, dodal Kremský.

Poslanci sa na prieskume tiež dozvedeli, že SŠHR začala včera večer distribuovať na okresné úrady antigénové testy. “Slovensko je teda na plošný skríning pripravené, distribučná reťaz funguje a testov by malo byť dostatok”, doplnil Kremský

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program