Agentúre Star EU sa darí aj u Počiatka, môže radiť za milióny

Zviditeľnila sa 70 víťazstvami v 70 tendroch. Teraz ju na ministerstve dopravy označili za jedného z víťazov tendra v hodnote vyše 5 miliónov eur.

Sedemdesiatimi víťazstvami v sedemdesiatich tendroch za prvej vlády Roberta Fica sa úspešná dráha spoločnosti Star EU nemusí skončiť.

Spolu s firmou Deloitte si ju vybralo ministerstvo dopravy, aby im radili s eurofondmi v operačnom programe doprava a pri príprave operačného programu integrovaná infraštruktúra.

Načo potrebuje renomovaná firma Deloitte do konzorcia Star EU, sme nezistili, Deloitte tvrdí, že nekomentuje neskončené verejné obstarávania.

K tendru sa zatiaľ nechce vyjadrovať ani ministerstvo dopravy, a tak nevieme, koľko uchádzačov v ňom bojovalo. Zo záznamu ÚVO vyplýva, že odporúčaný víťaz súťažil s poradovým číslom dva.

Ak by záujemcov nebolo viac, zákon umožňuje súťaž aj zrušiť. Inak obvykle úspešného hráča štát informuje, že prijíma jeho ponuku. Na Úrade pre verejné obstarávanie sa na tento tender nikto nesťažoval ani naň nepodával námietky.

Spoločnosť Star EU sa zviditeľnila po tom, čo Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika upozornil na jej úspechy počas obdobia prvej Ficovej vlády.

Starostovia a primátori si mali túto firmu vyberať pri práci s eurofondmi na odporúčanie vtedajšieho generálneho manažéra a dnešného ministra práce Jána Richtera.

Zákazky Star EU z minulosti už začala preverovať Európska komisia, ale aj protikorupčná jednotka Národnej kriminálnej agentúry.

Zdroj:
https://index.sme.sk/c/7357676/agenture-star-eu-sa-dari-aj-u-pociatka-moze-radit-za-miliony.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko