Auto ministerky práce do Portugalska

Ministerka si nechala poslať auto aj so šoférom do Portugalska, aj keď tam sama letela a v Portugalsku mala k dispozícii iné auto.

Hoci ministerka Tomanová a jej delegácia na pracovnú cestu letela, do viac ako 3000 kilometrov vzdialeného Lisabonu poslala aj limuzínus vodičom. Cesta prázdneho luxusného auta stála desaťtisíce.

Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová, ktorá bola začiatkom apríla na trojdňovej pracovnej návšteve Portugalska, poslala do Lisabonu svoju limuzínu Audi A8 aj so šoférom, hoci sama so sprievodom letela lietadlom.

Lisabon leží 3050 kilometrov od Bratislavy a je pre nás najvzdialenejšou európskou metropolou. „Veľvyslanectvo nám povedalo, že nebudeme mať k dispozícii auto,“ zdôvodnila SME cestu limuzíny Tomanová. „Plánovala som ísť len letecky, ale informácia z veľvyslanectva bola, že nebudeme mať auto. Preto sme sa museli zabezpečiť.“

Podľa informácií SME do Portugalska išiel jeden vodič, ktorý tam cestoval dva dni a po trojdňovej návšteve ďalšie dva dni naspäť. S Tomanovou leteli dve riaditeľky a jeden riaditeľ sekcie z ministerstva.

„Ponúkli sme absolútne bežný servis z hľadiska prípravy a organizácie. Ja však nemôžem niesť zodpovednosť za finálne rozhodnutia ministerstva práce a sociálnych vecí, ako si oni riešili logistiku,“ povedal veľvyslanec v Portugalsku Radomír Boháč. „To sa týka, samozrejme, aj dopravy,“ vysvetlil.

„Výhovorka smerujúca na ambasádu je neopodstatnená,“ povedal exminister zahraničia Eduard Kukan (SDKÚ). Tomanovej rozhodnutie označil za „nezodpovednú samopaš“. Prázdne auto do zahraničia nikdy neposlal.

Zdroj:
http://ministerstvowc.webnode.sk/news/auto-ministerky-prace-do-portugalska/

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko