Biznis s deťmi? Ombudsmanka Tomanová sa postarala o kšefty i dcére

Ombudsmanka Tomanová s dcérou Petronelou dostali od štátu desaťtisíce eur na chod súkromného detského domova v ktorom majú byť porušované práva detí.

Bývalá smeráčka 67-ročná Viera Tomanová, prezývaná aj trafikantka, sedí od januára na poste detskej ombudsmanky. Šesť rokov, teda až do 73 rokov, bude poberať lukratívny plat 3 300 eur mesačne.
Exministerka, ktorej zvolenie vyvolalo vlnu nevôle medzi mimovládkami venujúcimi sa deťom, sa postarala aj o dcéru Petronelu. S tou už pol roka vedú súkromný detský domov. Pekná myšlienka, ak by nešlo o biznis s takzvanými štátnymi deťmi. Dcéra Petronela, s ktorou má jej mama dlhé roky spoločnú domácnosť, odkúpila zastavaný pozemok v tesnej blízkosti ich domu v bratislavskej starej Petržalke. K pôvodnej časti domu pribudla prístavba s balkónom, terasou a so záhradou.
Jej dcéra Petronela Tomanová získala od štátu len na materiálové vybavenie prístavby slúžiacej ako detský domov čiastku takmer pätnásťtisíc eur. Z tejto sumy zaplatila tri rolldory, najlacnejší stál 1 600 a najdrahší 1 690 eur. Len tak mimochodom, ak sa náhodou rozhodne, že detský domov prestane prevádzkovať, ako si štát zoberie späť vstavané skrine? Nešetrilo sa ani na posteliach. Desať postelí s pevným roštom, po 550 eur za jednu, je už naozaj luxusná investícia aj pre dieťa.
Od júla 2015 do konca decembra, teda len na pol roka, dostala organizácia PETO čiastku 58 500 eur. Na jedno dieťa je to ročne priemerne 11 940 eur. Len na porovnanie, adoptívni rodičia, ktorí si deti zoberú do rodiny, riadne osvoja a tak pomôžu štátu aj finančne, nedostanú od štátu nič! Nárok majú len na rodičovský príspevok 200 eur, ktorý poberajú tri roky odo dňa osvojenia.
Podľa nášho zdroja však zamestnáva iné profesionálne matky, ktoré túto činnosť vykonávajú. Petronela Tomanová túto prácu nerobí, je riaditeľka neziskovej organizácie PETO, ktorá od štátu poberá na deti príspevky.
Nečudo, že jej matka Viera Tomanová sa na danú tému odmieta rozprávať, ak ňou avizovaná starostlivosť o deti sa začína aj končí tým, že im poskytne strechou nad hlavou, ktorú vlastne dotuje štát.

Zdroj:
https://plus7dni.pluska.sk/Domov/Biznis-s-detmi-Ombudsmanka-Tomanova-sa-postarala-o-ksefty-i-dcere
https://domov.sme.sk/c/20089154/mimovladka-v-domove-ktory-spravuje-tomanovej-dcera-porusuju-prava-deti.html?ref=njct
https://plus7dni.pluska.sk/Domov/Tomanovej-biznis-s-detmi-sa-deje-so-suhlasom-statnych-organov

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko