Čínska práčka 116mil.€ – SIS, Policajný prezident, Kočner

Od mafie cez tajných, až po špičky daniarov. Ako Suchoba, Böhm a iní Slováci točili milióny v čínskej práčke

Milan Lučanský ako prezident PZ sa msl sťažovať: “”Nenoste mi tu kopy 5- a 10-euroviek””, keď k nemu dorazil pravidelný úplatkársky mesačný „paušál“ od dépeháčkarov, mala zrejme práve prísť z ázijskej práčky peňazí. Hotovosť mal podľa svedkov nosiť od Číňanov aj Ľudovít Makó.
Aktuality vystopovali minimálne 116mil.€, ktoré odtiekli zo Slovenska cez práčky do Ázie. Slováci nadviazali na medzinárodne práčky peňazí. Firmy, ktoré tieto peniaze posielali mimo Slovenska malu personálne prepojenia, ktoré vedú k býv.vysokopostaveným príslušníkom SIS a ich rodinám.
Čínske práčky zrejme využili aj mafiáni takáčovci.
Exsiskár Böhm a podnikateľ Suchoba prezradili, ako schéma pripomínajúca pranie špinavých peňazí fungovala a ďalší známy exsiskár, Dušan Kemény čelí obžalobe za daňové podvody.
Sumy, ktoré odchádzali zo slovenských účtov, boli podozrivo zaokrúhlené na 10tisíce eur. Príjemcami boli rôzne ázijské firmy, pričom detaily transakcií sú len veľmi strohé. Platby neobsahujú žiadne identifikačné údaje, ako variabilný či špecifický symbol, alebo čísla faktúr. Práve z tohto dôvodu tím investigatívnych novinárov vyhodnotil tieto aktivity na účtoch ako podozrivé a zamerali sa na ne bližšie.

Viac svetla do záhadných transakcií priniesli výsluchy 2 stíhaných osôb: podnikateľa s kontaktmi na finančnej správe Michala Suchobu a dnes už nebohého exsiskára a podnikateľa Františka Böhma, napojeného na skupinu takáčovcov. Podľa týchto svedkov mohli byť spomínané peňažné operácie súčasťou obrovských a takmer nevystopovateľných schém, ktoré pripomínajú práčky špinavých peňazí, do ktorých boli zapojení čínski obchodníci z celej Európy.

„Podľa mojich vedomostí a skúseností sa najväčšie podvody s daňami robia na čínskych trhoch, kde Číňania dovezú tovar, preclia ho za minimálne peniaze a skoro všetok ho predajú na trhoch za hotovosť. To značí, že Čínania v celej Európe inkasujú miliardy eur v hotovosti, ktoré potrebujú bezhotovostne previesť naspäť do Číny, aby tam nakúpili ďalší tovar,“ povedal polícii milionár Suchoba.

Ázijskí obchodníci v Európe teda disponujú obrovskými balíkmi nelegálnej hotovosti, o ktorú však zjavne majú záujem aj ľudia na Slovensku – na ukrytie svojich ziskov z nelegálne vyplatených vratiek DPH či vyplácanie úplatkov.

Zdroj:
https://www.aktuality.sk/clanok/907088/od-mafie-cez-tajnych-az-po-spicky-u-daniarov-ako-slovaci-roky-peru-miliony-eur-cez-aziu/

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko