Ďalší nespravodlivý stimul bol odklepnutý ešte pred zostavením vlády

Firme Mondi SCP Ružomberok, v ktorej je polovičným majiteľom Filo (človek blízky SMERU), na základe zmeny zákona Ficova vláda 5 dní po voľbách pridelila dotáciu v sume 48 miliónov eur ako stimul. Rozhodol o investičnej pomoci jediný minister, jediným podpisom.
Vláda Roberta Fica (Smer-SD) pridelila tesne po parlamentných voľbách investičný stimul 48 miliónov eur firme Mondi SCP Ružomberok, ktorej spolumajiteľ je človek spájaný so Smerom-SD. Jej podmienkou pritom nie je ani vytvorenie nových pracovných miest. Stimul pridelil minister hospodárstva Vazil Hudák jediným podpisom bez diskusie vo vláde a verejnosti. Na sumu 48 miliónov eur sa musí skladať 40.000 slovenských firiem. Toto číslo je prepočtom priemernej dane z príjmu firiem.
Mesto tvrdí, že ide o investíciu pod názvom ECO Plus a zahŕňa vybudovanie nového papierenského stroja, ako aj rozšírenie a modernizáciu celulózky.

Zdroj:
https://www.youtube.com/watch?v=DbQUlcIy-dw
https://aktualne.centrum.sk/ekonomika/financie/dosluhujuca-vlada-este-stihla-rozdat-miliony-vsetko-zhltla-firma-mondi-scp.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko