Ďalší zdravotnícky biznis v rodine Pavla Pašku odhalený: Jeho synovec rieši tendre v nemocnici!

Paškov synovec je zodpovedný za verejné obstarávania v košickej nemocnici

V košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura pôsobí Paškov synovec Branislav. Ten má na starosti verejné obstarávania. A aj v tejto nemocnici sa darí firme Medical. Branislav Paška pôsobí v referáte pre verejné obstarávanie od roku 2002. Medical, kde pôsobil pred rokmi predseda parlamentu, mal zakázky aj tu. „Zmluvy sú uverejnené v centrálnom registri zmlúv, výsledky verejných obstarávaní sú verejnosti dostupné na webovej stránke nemocnice, ako aj vo vestníku verejného obstarávania,“ napísala hovorkyňa nemocnice.

Register eviduje zmluvy len od roku 2011, dostupná je na dodávku prostriedkov pre imunologické vyšetrenia vo výške 388 000 eur. Pri rámcovej zmluve na dodávku liekov suma nebola daná, zmluva na dodávku liekov bola na 1 966 931,60 eura. Nemocnica v tom konflikt záujmov nevidí, rovnako ani Branislav Paška.

„De facto je silné podozrenie na konflikt záujmov. Až také silné, že hraničí s istotou,“ povedal politický analytik Ján Baránek.

Zdroj:
http://www.cas.sk/clanok/299285/dalsi-zdravotnicky-biznis-v-rodine-pavla-pasku-odhaleny-jeho-synovec-riesi-tendre-v-nemocnici.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko