Dozor nad stavbou tunela Višňové vyhrala najdrahšia ponuka. Ako je to možné?

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vybrala na dozor výstavby tunela vo Višňovom najdrahšiu ponuku. Najlacnejšiu tak prevyšovala dvojnásobne.
Dozor nad stavbou diaľničného tunela Višňové pri Žiline, ktorého výstavbu oficiálne začali pred pár dňami, získala v súťaži najdrahšia ponuka za takmer osem miliónov eur.
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vylúčila z tendra tri najlacnejšie ponuky, vo výške takmer 3,8 milióna a dve okolo 4,5 milióna eur, pričom dôvodom má byť, “”že vraj boli lacní a za to by nedokázali zabezpečiť kvalitu dozoru””, informovala TV Markíza v stredajšej večernej hlavnej spravodajskej relácii Televízne noviny.
Jedno z vylúčených konzorcií firiem zaoberajúcich sa dozorom diaľničných stavieb sa okamžite odvolalo na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).
Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) následne vyhovel námietkam uchádzača s najnižšou ponukou proti vylúčeniu z užšej súťaže na stavebný dozor pre stavbu diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala. Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) tak musí odstrániť protiprávny stav, zaradiť vylúčeného uchádzača späť do súťaže a znovu vyhodnotiť ponuky.
NDS následne celú súťaž zrušila, o čom informovali vo vestníku verejného obstarávania. Dôvodom je podľa NDS rozsiahla zmena pôvodných podmienok a okolností, z ktorých spoločnosť vychádzala pri vyhlásení tendra.

Zdroj:
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/dozor-nad-stavbou-tunela-visnove-vyhrala-najdrahsia-ponuka-ako-je-mozne.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko