Fico dal 200-tisícovú dotáciu zámku, ktorý ju vôbec nepotrebuje!

Fico dal 200-tisícovú dotáciu zámku, ktorý ju zrejme nepotreboval.
Vláda schválila dvestotisíc eur pre zámok Topoľčianky, ktorý má za sebou rekonštrukciu za milióny a funguje aj ako hotel. Nik nechce prezradiť, kto o peniaze požiadal a na čo sa použijú.
Hlboko do vrecka daňových poplatníkov načrel Ficov kabinet aj koncom tohtoročného septembra, keď rokoval v Nitre. Na pomoc a rozvoj nitrianskeho regiónu odklepli ministri na čele s premiérom celkovo osem miliónov eur.
Štedrej podpory sa dostalo aj zámku Topoľčianky – na jeho rekonštrukciu vláda vyčlenila dvestotisíc eur. Či ide o účelne vynaložené prostriedky, ťažko povedať, keďže zámok je po rekonštrukcii. Navyše si mohol na ďalšie prerábanie zarobiť vlastnými silami – časť priestorov totiž funguje ako hotel. Jeho vlastníkom je Jednotný majetkový fond zväzov odborových organizácií v Slovenskej republike (JMF), ktorý spravuje väčšinu nehnuteľností patriacich do širokého portfólia slovenských odborárov.
„Topoľčiansky zámok prešiel veľkou rekonštrukciou v roku 2008 a časti roka 2009 v hodnote 76 miliónov slovenských korún (viac ako 2,5 milióna eur). Finančné zdroje boli čisto zdroje JMF. Išlo o komplexnú rekonštrukciu mimo muzeálnej časti, ktorá je umiestnená v klasicistickom krídle zámku,“ reagoval odborársky fond.
Keďže nákladná rekonštrukcia prebehla pred pár rokmi, natíska sa otázka, na čo bude slúžiť vládou odobrených dvestotisíc eur. Navyše, keď máme na Slovensku mnoho rozpadujúcich sa historických objektov, ktoré potrebujú urgentnú pomoc.
Spomínaná dvestotisícová vládna dotácia nie je pritom jediná, ktorou štát zámok Topoľčianky podporil. Pri zveľaďovaní a skrášľovaní nehnuteľnosti v správe odborárov pomohlo aj ministerstvo kultúry. Za posledné tri roky prikleplo JMF 50-tisíc eur ako podporu zo špecializovaného dotačného programu určeného na obnovu národných kultúrnych pamiatok Obnovme si svoj dom.
Ako sa nám medzičasom podarilo zistiť, vládna dotácia vo výške dvestotisíc eur už dorazila na účty odborového zväzu. Napriek tomu sa na JMF nenašla zodpovedná osoba, ktorá by jasne a zrozumiteľne vysvetlila, ako s peniazmi naložia.

Zdroj:
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/fico-dal-200-tisicovu-dotaciu-zamku-ktory-ju-vobec-nepotrebuje.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko