Firma robila v kampani pre Smer, od Rašiho mla predražené zákazky

Smeru pomáhal Karol Fischer v kampani. Pi nástupe Rašiho za primátora sa mu zákazky hrnuli.
V r.2010 čakal Karol Fischer na výsledky volieb primátora v centrále tímu Rašiho. Podľa Smeru išlo len o obchodný vzťah. Paška ho však vtedy vyobjímal i pobozkal. Je z toho fotka.
Jednou zo sporných zákaziek z januárového ceremoniálu Európske hlavné mesto kultúry, boli vlajky na stĺpoch verejného osvetlenia. Zadané bez súťaže. 500 vlajok s držiakmi stálo mestskú neziskovú organizáciu Košice 2013 vyše 37-tis.€.
Dodala ich agentúra staff, s. r. o. košičana Karola Fischera. Zákazka bola v 4 faktúrach (nosiče, 250 vlajok, nosiče, 250 vlajok) s rovnakým dátumom a sumami od 9 200€ do 9 500€.

„Ide o neoprávnené delenie zákazky na menšie, aby spadli pod 10tisícovú hranicu, nad ktorou by sa musela zverejniť,“ myslí si Gabriel Šípoš, šéf Transparency International Slovensko.
Jedna vlajka od staff vyšla na 37€. Iné firmy ponúkalu v tom čase rôzne typy vlajok už aj za 5, 6, 7, 8 či 10€.
Kým zákazka od Fischerovej spoločnosti, ktorá je z Košíc, stála 37-tisíc, tak ešte i firma z Prahy s dopravou bola lacnejšia o 13-tisíc€.

Krajský tajomník Smeru Ján Mitterpák potvrdil, že staff v komunál.voľbách 2010 pre nich zabezpečovala reklamu a propagáciu – bilbordy, plagáty, letáky, inzerciu a merkantil:

Od nástupu primátora Richarda Rašiho (Smer) v decembri 2010 získala staff desiatky mestských zákaziek – od neziskovky za temer 180-tisíc, od mesta za ďalších 37-tisíc (panely, mapky, brožúry, reprezentačné predmety, prenájom techniky, nástrojov, priestorov, tlmočenie, doprava, sťahovanie a ladenie klavíra, pomocné práce, kultúrny program a akcie, raut…)
Fischer tiež zorganizoval pre mesto „súkromný“ ples pre uzavretú spoločnosť Ďakujeme 2013.
VIP hostí, vrátane prominentných členov Smeru (predseda národnej rady Pavol Paška, župan Zdenko Trebuľa atď) pozýval primátor.

Náklady vykryli sponzori, medzi nimi i stavebné firmy, ktoré dostali miliónové mestské zákazky na rekonštrukcie objektov.

Zdroj:
https://kosice.korzar.sme.sk/c/6790511/smeru-pomahal-v-kampani-zakazky-sa-mu-hrnu.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko