Firmu Bombardier štát pri bratislavskej električke obišiel

Kanadský výrobca lietadiel vyhral súd pre bratislavský tender. Dodávku električiek od Škody to nezvráti

Po takmer roku od uzavretia tendra na bratislavské električky sa ukázalo, že štát mal počúvať výhrady kanadského výrobcu Bombardier. Dnes vyhral súd nad Úradom pre verejné obstarávanie. Pätnásť nových električiek chcela Bratislave vlani dodať aj kanadská spoločnosť Bombardier, známy výrobca lietadiel a vlakov. Ponuku nakoniec neposlala, pretože podmienky tendra sa jej zdali neférové.

Namietala, že záujemcovia mali na spísanie ponuky do zložitého tendra len štyridsať dní. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) výhrady Bombardieru ani len nepreveril. Nezákonne, rozhodol Krajský súd v Bratislave.

Úradu prekážalo, že advokát zastupujúci Kanaďanov nepriložil doklad, že je oprávnený podpisovať doklady v mene vlastnej advokátskej kancelárie. „Postup žalovaného bol až prehnane formálny,“ rozhodli v utorok sudcovia Viliam Pohančeník, Marián Trenčan a Vlastimil Pavlikovský.

Sudcovia vyhoveli návrhu Kanaďanov a prikázali ÚVO, aby sa zaoberal ich námietkami spred roka proti podmienkam verejnej súťaže na dodanie električiek. Ide o dlhé stroje, ktoré dokážu jazdiť obojsmerne. Je nepravdepodobné, že by to zvrátilo výsledok tendra, ktorý je už desať mesiacov uzavretý.

Zdroj:
http://bratislava.sme.sk/c/7202718/firmu-bombardier-stat-pri-bratislavskej-elektricke-obisiel.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko