Krásna úradníčka dostala byt za 37 eur! Vďaka Fondu národného majetku

Tak tomu sa hovorí šťastie! Byt v Bratislave prenajatý za 37 eur mesačne! Takúto lukratívnu výhodu doprial Fond národného majetku svojej zamestnankyni Scarlett Filipovičovej (26). Trvalé bydlisko má pritom v Bratislave a za prácou dochádzať nemusí. Na základe čoho byt dostala a prečo je suma taká nízka?

Po manažérovi Fondu národného majetku (FNM) Jurajovi Gedrovi, ktorému v minulosti pridelili trojizbový byt za 60 eur, si bývaním v hlavnom meste prilepšila aj jeho kolegyňa Scarlett Filipovičová, pracovníčka odboru medzinárodných stykov.

Za jednoizbový byt s rozlohou takmer 43 štvorcových metrov v hlavnom meste platí 37,70 eura mesačne, čo je nájomné bez energií.

Prekvapivý okrem ceny je však aj fakt, že Filipovičová nemusí do práce dochádzať a trvalé bydlisko má v hlavnom meste.

„Dôležité je, či má pracovný pomer s FNM, či je byt voľný a či zamestnanec neporušoval pracovnú disciplínu. Otázka trvalého pobytu nie je kritériom,“ potvrdila Žiaková.

Suma 37 eur vyrazila dych aj realitnému maklérovi. „Takéto nájomné je v Bratislave nemožné. Ceny jednoizbových bytov s takouto kvalitou a rozlohou sa pohybujú okolo 500 eur aj vyššie,“ vysvetlil realitný maklér. Podľa FNM však takéto nízke poplatky zdedili po predchádzajúcej šéfke.

„Financovanie a poplatky za užívanie sú stanovené smernicou, ktorá bola prijatá ešte za bývalej riaditeľky Anny Bubeníkovej a dodnes je platná,“ vysvetlila Žiaková.

Zdroj:
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/krasna-uradnicka-dostala-byt-za-37-eur-vdaka-fondu-narodneho-majetku.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko