Minister školstva Čaplovič nakúpil kvety nevedno komu

“Minister školstva Dušan Čaplovič podpísal zmluvu s jedným z vychýrených bratislavských kvetinárstiev Orchidea. Najväčší obrat zaznamenalo v decembri 2012, keď na základe 5 faktúr ministerstvo zaplatilo vyše 8900€. Komu boli určené napríklad 2 kvetinové dary za 2500€ a 3tis.€, rezort nevysvetlil.
Tvrdí, že na dary a kvetinovú výzdobu ministerstva išlo iba okolo 4tis.€. Za zvyšok údajne kupovali kvety pre školy, v ktorých sa vyučujú zručnosti v aranžérstve. Ktoré školy to boli a kde skončili ich výtvory, nie je známe. Riaditeľka Združenej SŠ poľnohospodárskej v Pruskom J.Fedorová hovorí, že si kvety zháňajú sami za peniaze z normatívov.
„Buď si ich sami nakupujeme, alebo ich dopestujeme.”

V auguste podľa zverejnených faktúr zaplatilo ministerstvo v jednom prípade za kvetinovú dekoráciu 960€.

Ďalších 5 faktúr spolu za vyše 8900€ je z decembra. Tri z nich na 1374€, 2500 a 3000 eur sú datované v posledný deň roka 2012.

Samotné faktúry ministerstvo na internete nezverejňuje. Vo zverejnenom zozname objednávok nie je s kvetinárstvom ani jedna.

Zmluva pritom stanovuje, že predávajúci dodá tovar vždy na základe písomnej objednávky. Ak bola nahlásená telefonicky, musí byť písomne doplnená. Tovar si kupujúci podľa zmluvy objednáva deň vopred.
V priloženej cenovej ponuke je najdrahšia kytica za 30€. Kvetinové koše ponúkali v cene do 125€. Najdrahšia ponúkaná položka bol veľký aranžmán v stojane za 160€.

Zdroj:
http://www.sme.sk/c/6742587/kym-ucitelia-protestovali-caplovic-nakupil-kvety-za-9900-eur.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko