Ministerstvo obrany kúpilo od firmy spriaznenej Smeru letecký systém predražený o 800 tisíc eur

Po voľbách 2012 začalo ministerstvo urgovať aj nákup systému „Záznam činnosti operátora“, s ktorým pôvodne počítalo až v investičnom pláne na roky 2013 – 2015. Ide o systém, ktorý zaznamenáva komunikáciu pri riadení prevádzky na štyroch vojenských letiskách.
Aj v tomto prípade získala kontrakt firma Willing, hoci sama takýto systém nevyvíja. V skutočnosti ho pritom zabezpečovala spoločnosť R-SYS, firma Willing bola len sprostredkovateľom.
Z porovnania cien, ktoré majú k dispozícii Aktuality.sk, navyše vyplýva, že aj táto zákazka ministerstva obrany bola viac ako dvojnásobne predražená.
Firma Willing dodala rezortu spomínaný systém za 1,37 milióna eur. Letecké prevádzkové služby pritom kúpili v roku 2009 rovnaký systém od spoločnosti R-SYS za 600-tisíc eur.
Ešte lacnejšie by vyšiel systém od spoločnosti Ales (500-tisíc eur). Rezort obrany tak mohol na tejto zákazke celkove ušetriť viac ako 800-tisíc eur.

Zdroj:
https://www.aktuality.sk/clanok/317872/firma-blizka-oligarchovi-vybohovi-zaraba-miliony-na-predrazenej-armadnej-technike/

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko