Ministerstvo školstva platilo predražené nájomné

Ministerstvo školstva platí v budove o 40% vyššie nájomné ako iní nájomcovia. Štátna inštitúcia z rezortu školstva si na tri roky prenajala priestory za vyše 344-tisíc €.
Po tom, ako na prípad upozornil Nový Čas, sa v parlamente objavil dokument, podľa ktorého sa v rovnakej budove prenajímajú priestory oveľa lacnejšie. Miroslav Beblavý ukázal cenovú ponuku v tej istej budove. Cena za štvorcový meter za jeden mesiac je takmer o 11 € nižšia ako platí štátny úrad.
„Mám k dispozícii a ukázal som snemovni ponuku na priestory v tej istej budove za 12,85 eura za m² aj so službami. Ide teda minimálne o 40% predraženie, čo predstavuje 4 mil. bývalých korún,“ tvrdí poslanec za SDKÚ.
“Máme tu dôkazy, že štát si prenajíma priestory o 40 percent drahšie ako bola ponuka v tej istej budove malému súkromnému nájomcovi,” hovorí Beblavý.
Vraj ide o vyhodených viac ako 130 tisíc eur, ktoré mohli v rezorte ostať napríklad pre školy. Túto zákazku však najskôr obhajoval Čaplovičov hovorca a neskôr sa pred kamery postavil aj samotný minister, ktorý hovorí o bývalom vedení, ktoré sa pre tento prenájom rozhodlo.
2014 – Predražený nájom v rezorte ministra školstva Dušana Čaploviča skončil na súde. Žalobu podal ešte v novembri vtedajší šéf Ústavu informácií a prognóz školstva Peter Jakub. „Našou snahou je uplatniť si nárok na náhradu škody voči osobe, ktorá podpísala nájomnú zmluvu,“

Zdroj:
http://www.cas.sk/clanok/251325/poslanec-beblavy-o-prenajme-u-caplovica-ini-platia-v-tej-istej-budove-menej.html
https://hnonline.sk/slovensko/514419-zistenie-hn-predrazeny-najom-u-caplovica-sa-skoncil-zalobou

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko