Nemocnica kúpila ultrazvuk predražený o 375-tisíc eur

V Martine si zaobstarali moderný ultrazvuk od nórskeho výrobcu za viac ako 630 000 eur. Dodala im ho slovenská firma TRANSKONTAKT. Takmer totožný prístroj kúpila v tom čase aj Nemocnica Tomáša Baťu v Zlíne. Rovnaký výrobca, rovnaký dodávateľ, ale cena takmer o 400-tisíc eur nižšia! Po prepočte z českých 6,8 milióna korún sa dostaneme približne na 255 000 eur. Rozdiel medzi slovenským prístrojom tak predstavuje 375-tisíc eur.

Na čele bratislavskej nemocnice stál a zmluvu podpisoval Miroslav Vaďura, toho času šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Rovnaký ultrazvuk za 635-tisíc eur v októbri 2013 dodala opäť firma TRANSKONTAKT aj na Jesseniovu lekársku fakultu v Martine. „Na uvedenú zákazku bola uskutočnená elektronická aukcia,“ povedala tajomníčka martinskej lekárskej fakulty Ľubica Červeňová s tým, že ju kontroloval aj Úrad pre verejné obstarávanie pred podpisom zmluvy. Ten však nakoniec skonštatoval, že nebolo zistené žiadne porušenie zákona. Naše otázky odišli aj na adresu českého a slovenského TRANSKONTAKTU.
Zdroj:
https://www.cas.sk/clanok/378068/po-kauze-cetecko-prisiel-dalsi-skandal-nemocnica-kupila-ultrazvuk-predrazeny-o-375-tisic-eur/
https://domov.sme.sk/c/20733350/svokor-druckerovej-tajomnicky-dodal-predrazene-ultrazvuky-v-cesku-ho-sudia-za-uplatok.html?ref=trz

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko